intervjueeris Kaur Säärits (XII B), vastas Miriam Trummal (XII B)

Sel aastal toimub Vaba Lava juba sel reedel, 10. novembril Kinomajas. Kes pole kalendrisse kirja pannud – praegu on viimane aeg seda teha! Aga mida hõlmab sellise suure sündmuse ellu viimine? Just sellest rääkis Meediatoimetusele üks Vaba Lava peakorraldajatest Miriam Trummal.

Mida kujutab endast Vaba Lava?

Vaba Lava on populaarne üritus, kus igaühel on võimalus üles astuda laulu, tantsu, mängu, luuletuse, lühifilmi, performance art´i ja kõige muuga, mida saab laval esitada. Kõige populaarsemad on küll laulmine ja tantsimine, aga näiteks eelmisel aastal esinesid õpetajad mänguga, mille käigus nad kehastasid TPLi seintel rippuvate maalide reprosid ja publiku ülesandeks oli ära arvata, millise maaliga tegu.

Mis on sel aastal varasemast teisiti?

Vaba Lava toimub tänavu meie armsa koolimaja asemel hoopis Kinomajas. See asub vanalinnas Uuel tänaval. Muud korralduslikud aspektid on samaks jäänud, aga eks ürituse uus toimumiskoht olegi juba piisavalt suur muutus.

Kui suur on korraldustiim ja kuidas see jaotub?

Korraldustiim on tänavu erakordselt suur, sinna kuulub tervelt 40 inimest, kes jagunevad väiksemateks gruppideks, millest igaüks tegeleb mõne kindla ülesandega. Need ülesanded on näiteks sponsorite otsimine, ürituse tutvustus, žüriiliikmete leidmine, plakati ja veebilehe disain, ürituse tehniline pool, kohvik, garderoob ja õhtu juhtimine. Ma olen väga õnnelik, et nii paljud soovivad Vaba Lava korraldamises kaasa lüüa ja koolielu veelgi lõbusamaks muuta.

Milliste probleemidega on peakorraldajad pidanud seni kokku puutuma?

Suurim probleem oli Vaba Lava jaoks sobiva koha leidmine ja olen väga tänulik õpilasesinduse presidendile Maria Paavelile, kes sellega tegeles. Ma ütleksin, et Kinomaja on sellist sorti ürituse jaoks perfektne koht.

Lisaks sellele on probleemiks olnud koosolekute läbiviimine, sest korraldusmeeskond koosneb 8.–12. klassi õpilastest ja on raske leida aega, millal kõik korraga kokku saaks tulla. Õnneks oleme suutnud selle probleemi seljatada ja see pole jäänud korraldustööd takistama.

Kuidas on lood legendaarse Vaba Lava kohvikuga?

Legendaarne kohvik tuleb jälle, nagu kord ja kohus. Ürituse külastajad saavad nautida soolaseid ja magusaid küpsetisi ning küpsetistest saadud tulu läheb heategevuseks. Tänavu pakume külalistele ka joogipoolist, nimelt luuakse baaris Vaba Lava jaoks erimenüü ja etteastete vahel saab end kosutada maitsvate alkoholivabade jookidega.

Vaba Lava koduleht on väga informatiivne. Kes selle lõi?

Veebilehe lõi 11.b klassi õpilane Teele Kivirähk, kes tegeleb sellega oma praktilise töö raames. Ka eelmisel aastal oli meil Vaba Lava jaoks oma veebileht, millel sai üritusele esinejaks registreeruda; nüüd aga pakume seal ka infot ürituse enda ja žüriiliikmete kohta. Olen veebilehega äärmiselt rahul ja Teelele selle loomise eest väga tänulik.

Teele kujundas ka Vaba Lava plakati, millel on näha 12.b klassi õpilase Karola Mitti poolt loodud tuttav logo, kuid selle värvilahendust on muudetud Kinomaja interjööri silmas pidades. See logo võiks jäädagi Vaba Lava sümboliks.