Lipp

Lütseumi lipp, nagu kogu kool, ühendab eestluse eurooplusega. Lipu ühel küljel on Eesti ja teisel Prantsuse trikoloor, ühel kooli nimi eesti, teisel prantsuse keeles. Kummalegi küljele on kuldsete tähtedega tikitud kooli ladinakeelne deviis: Probi estote per totam vitam! (Olgem väärikad kogu elu.)

Algse lipu kinkisid koolile lapsevanemad aastal 1935, praeguse, vanade fotode ja kirjelduste põhjal valmistatud koopia aga sõjaeelsed vilistlased aastal 1994. Pidulikel üritustel on I–V klassi õpilastel käes väikesed kahepoolsed Eesti-Prantsuse lipud.

Hümn

Jean-Paul-Égide Martini 1784. aastal loodud Plaisir d’amour („Armurõõm“) Nana Mouskouri lummavas esituses on saanud kooli hümniks, mida igal aktusel kaasa laulame. Usume, et see vana armastuslaul paneb meid hindama inimlikke kohtumisi, mõistma elu igavest ringkäiku ja väärtustama hetki, mil oleme õnnelikud.

Koolivorm

I–V klassi sümbol on koolivorm, mille disain meenutab, kui oluline on nii eestlastele kui ka prantslastele meri. Argipäeviti kantakse sinise, pidupäevadel valge kraega särki.

Koolivormi täiendavad vabatahtlikud elemendid: nööbitav tumesinine kooli embleemiga kampsun, rinnas kantav rosett, põlvpüksid ja Prantsuse värvides põlvikud ning triibuline trikotaažsärk, mida võib sinise vormisärgi asemel kanda kooliaasta alguses ja lõpus, kui ilmad on soojad (1.aprillist 31. oktoobrini).

Koolimüts

Prantsuse trikolooriga sametine vormimüts on lütseumlase peamine tunnusmärk Tallinna tänavapildis. Kõledal talvel asendab seda samades värvides soe kootud tutimüts.

Sõrmused

Lütseumis on kaks sõrmust: kooli initsiaalidega traditsiooniline Prantsuse trikoloor ja mässumeelne „tablett”. Neist viimase kujundas esimene sõjajärgne (XVI) lend 1996. aastal.

Kas kanda ainult üht sõrmust, mõlemat korraga või kordamööda, seda otsustab igaüks ise. Sõrmuse kandmise õiguse saavad värsked gümnasistid pärast vennastumisrituaali abiturientidega septembri lõpus.

Lõpumärk

Noortele nii omasest lendamissoovist inspireeritud lõpumärk antakse abiturientidele üle kooli sünnipäeval, 1. oktoobril. Märgi kujundas 1930. aastal I lennu lõpetanud Leo Tepaks.

Eesti ja Prantsuse värvides emailitud märgile on reljeefselt lisatud kuldsed tähed LF (Lycée Français) ning hõbedane lennu number ja lõpetamise aasta.

Teenetemärk

Lütseumi kõrgeim autasu on 2011. aastal asutatud teenetemärk, mida antakse pika aja vältel koolile osutatud eriliste teenete eest. Eesti ja Prantsusmaa sõprussideme sümbolina on märgil kujutatud rukkilille stiliseeritud motiivi Prantsuse lipuvärvides.

Selle idee autor on XXXVII lennu vilistlane Carmen Koov ja kavandi autor tema ema Ulvi Koov.

Teenetemärgi kavalerid

Maskott

Alates 2012. aastast sammuvad lütseumlased 1. septembri aktusele, kooliolümpiamängudele ja muudele olulistele üritustele suure pehme ja karvase sõbra sabas. Maskotile on nime ja välimuse andnud 1997–2011 kooli teeninud truu valvekoer Kusti. Õnnetoova looma kuju on kavandanud XXXIV lennu vilistlane Laura Kõrsmaa ja teostanud nukuteatri kunstnik Krista Norden.