30. septembril tähistasid põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased särava peoga Tallinna Prantsuse Lütseumi 95. sünnipäeva. 5 aastat on pikk aeg ning pikisilmi oodatud järjekordne juubelipidustus tekitas koolipere seas palju saginat.

Aulat ehtis aegumatu väikese printsi temaatika: laest rippusid sinised ja valged paberlennukid, seintel särasid tähed ning poseerisid kõigile südamelelähedaste Exupéry tegelaste siluetid. Klaveri peale olid dekoratiivselt sätitud roos ja laualamp.

Mõni minut peale seitset lasti kannatamatul õpilasmassil sisse voolata. Peolisi võtsid vastu säravad õhtujuhid Rina ja Kristjan. Kõik istekohad täitusid kiiresti ja õhtule sai anda avapaugu: algas Lütseumi-teemaline Kuldvillaku mälumäng. Kuldvillakust saime teada, mitu teenetemärki on meie koolis välja jagatud, mis oli õpilasesinduse ruumi algne ülesanne, mitu reprot ripub kooli koridorides ning palju muud põnevat.

14468757_1548938145132366_4877654154857003363_o

Peo jooksul etendati seitse juubeli puhul korraldatud näidendikonkursi parimat pala, mis olid valminud spetsiaalselt kooli sünnipäevaks ning mille kirjutamisele ja lavastamisele oli kulutatud palju aega.

Kiirkohtingumängu ajaks ilmus seinale kaks küsimust ja kõik peolised tõttasid kaaslasi otsima. Küsimuste vahetudes oli endale kiiresti vaja uus sõber leida. Kohtingumängu muutis eriti põnevaks mitmete õpetajate osavõtt. Pärast tutvumismaratoni rahustasid saali maha Emma Lotta ja Erik Tambla, kes esitasid Mari Pokineni „Paradiisi“.

emma-lotta

Peolised said pead murda ka piltmõistatuste kallal. Olles oma nutikusest vähem või rohkem hämmingus, mindi pisikesele pausile. Mis õpetajad on piltidel?

liina1liina2

liina3liina4

Peo teise poole naelteks olid kindlasti õpetajate etteaste ja bänd Puitvarrega Kõblas.Õpetajad olid seekord otsustanud luua eakate klubi ja esitada Aarne Oidi laulu „Me pole enam väikesed“. Loomulikult järgnes lõbusale taidlusele tormiline aplaus.

Üheksanda A klassi bänd Puitvarrega Kõblas pani publiku oma hea soundiga näppu viskama. Esitusele tuli kolm tuntud lugu: „Creep“, „Pumped Up Kicks“ ja „Ära jahtu“. Pärast viimase laulu lõppu skandeeris kogu saal „Korrata!“ ja kordamisele tuli Radiohead’i “Creep”, mille ajal nii mõnedki oma telefoni välja tõmbasid. Laulu lõpuks säras pimedas saalis taskulambimeri.

Vaevalt jõudsid õhtujuhid tordisöömise välja kuulutada, kui saali veeresid kaks kaunite tortidega kaetud serveerimislauda. Nimelt pidi iga klass peo jaoks ühe koogi valmistama. Sagimist oli tortide ümber palju, kuid igaüks sai vähemalt ühte küpsetist maitsta.

14572521_558502404354535_2106258963_o14585870_558502401021202_750627644_o

Kui saalis hakkas kostuma spetsiaalselt peo jaoks ra$mu$e poolt valminud „Plaisir D’Amouri“ remix, sattusid kõik diskomeeleollu. Tants jäi seekord lühikeseks, kuid siiski jõuti läbi mängida kõik lütseumlasele olulised tantsuhitid nagu „Party Maker“ ja „Narkotik Kal“.

Pärast kella 22 mindi koju, et ennast välja puhata ja järgmisel päeval aegsasti Nordea Kontserdimajja jõuda. Kõik jäid peoga väga rahule. Bon anniversaire, Lycée Français de Tallinn!

– Morten Made, IX B

Õpetajate etteastet vaata siit: https://www.youtube.com/watch?v=Uxe1S-v3CBo

Plaisir D’Amouri remixi kuula siit: https://www.youtube.com/watch?v=GoexLjmgCjM