Mõtlesin, et saan täna õhtuks blogi kinni panna ja rahus “Isa Goriot”-d lugeda, kuid see ei saa ju võimalik olla, kui meedia levitab meie kooli kohta laimava tagamõttega tekste. Seega kirjutan väikese kaebeteksti ja üleskutse.

Igatahes leidsin Õhtulehest –

Olgu või 50 kraadi külma: Prantsuse Lütseumis külmapühi ei peeta!

Paratamatult tunnen vajadust midagi öelda. See artikkel üritab meie koolist ja direktorist musta pilti kujundada väites, et meil rikutakse seadust ning õpilasi koheldakse väga julmalt külmapühade keelamisega. Fakt on see, et kui tõesti keegi puudub ja vabanduseks toob külmapühad, siis isegi meie koolis ei saa ta põhjuseta puudumist selle eest – tegelikkuses on ikkagi lapsevanema otsustada, kas ta saadab lapse kooli või mitte.
Lisaks, miks vinguda selle külma üle? Jah, loomulikult kukub nina otsast ära õues ja külmakahjustuse saab ka, aga kodus passimine, mida see annab? Saab lihtsalt mõned lisatunnid magada ja siis tuimalt igavleda. Kokkuvõttes ei saagi midagi tarka tehtud ja koolis jääb niimoodi maha ka teistest. Muidugi ei saa eeldada, et keegi kuskilt Kiilist kohale hakkaks roomama üle kivide, kändude ja põldude (ometi ka seda tehakse). Ja neile, kes väidavad, et koolis on külm.. pange riidesse?

Vabandust, ma läksin võib-olla liiale. Ma ei pahanda kellegi peale, kuid Õhtuleht on end küll nahaalsuses ületanud. Seega sealsetele journalist’idele – koguge enne infot, kui laimama kukute, ja üleskutse seltsimeestele-naistele koolikaaslastele – käige koolis ja näidake taset!

Patrick