Frankofooniapäevade intervjuu Linda Nõmmikuga

March 6, 2016
Kristofer Turmen
Peatselt algavate Frankofooniapäevade eel tegime intervjuu ühe korraldaja Linda Nõmmikuga (XB), et üritusest pisut paremat ülevaadet saada. Frankofooniapäevad kestavad lütseumis teisipäevast neljapäevani (8.-10. märts), hõlmates endas vahetundides toimuvaid klasside etteasteid ja võistlusi ning kulmineerudes prantsusepärase peoga La Boum neljapäeva õhtul. Rohkem infot: https://www.facebook.com/events/227446554268467/
 
Esmalt küsimus, millele ilmselt paljud vastust pole saanud: kuhu kadus Stiilinädal ning miks otsustati sel aastal korraldada hoopis Frankofoonia päevad? 
 
Stiilinädal ei ole kuhugi kadunud! Frankofooniapäevad on selle aasta stiilinädala eri.
 
Iga klass tõmbas nädala aja eest endale loosiga mõned märksõnad, mida teisipäevast neljapäevani vahetundides presenteerima peab. Mis osas te klasse julgustate ning millega esitusi tehes kindlasti arvestama peaks? 
 
Julgustame klasse tegema midagi lühikest, loovat ja löövat, mis koridoris möödujate tähelepanu pälviks. Klassid peaksid arvestama, et samal ajal esineb ühel korrusel mitu klassi.
 
Peaauhind (kinokülastus kogu klassile) on päris ahvatlev. Kas filmi ja seansi valib klass ise või on tegu kindla filmiga, mis Frankofooniapäevade teemaga haakub? 
 
Tegu on prantsuse-belgia filmiga “La famille Bėlier”, mille vaatamiseks korraldatakse eriseanss.
 
Ehk annad paar vihjet neljapäeva õhtul toimuva peo kohta? Mis peale auhindade jagamise toimuma hakkab? 
 
Neljapäevaõhtune “La Boum” algab kell 19:00. Peo esimene pool koosneb muusikalistest esitustest ja üles astub ka kooli teatritrupp. Esimesele poolele järgneb auhindade väljakuulutamine, kus autasustatakse stiilseimat klassi. Samuti saab auhinna parim klasside loodud esitus ning autasustatakse ka igal päeval enim silma paistnud kostüüme, mis selguvad Facebooki like’ide põhjal. Peo lõpetab värvikas disko frankofoonse muusikaga.
 
Mis laadi võistlused kolme päeva jooksul aset leiavad ning kas oodata on ka mingeid üllatusi? 
 
Kõik võistlused on üllatused! Jätan need praegu saladuseks.
 
Kas arvad, et Frankofooniapäevade traditsioon jätkub ka tuleval aastal?
 
Frankofooniapäevade tähistamise traditsiooni võiks kindlasti jätkata, juhul kui kuupäevad sobivalt kokku langevad.