Lugusid ja joonistusi käis kogumas Liisa Kunsing (XIb)

Eelmisel kolmapäeval, mardilaupäeval luusisid mardid ringi nii linnas kui ka meie koolis. Võite arvata, et rahvakalendri tähtpäevad ei paku enam noorematele põlvkondadele halloweeni varjus pinget, kuid tegelikult ei ole olukord üldse nii sant. Lapsed kannavad innukalt vanu traditsioone edasi ja lisavad ka oma krutskeid. Selles postituses jutustavadki IIIa klassi õpilased oma mardilaupäeva elamustest.

Joonistas Siiri Eliise

Mardipäev

Kirjutas Piia

Alustasime mardipäevaks ettevalmistamisega umbes üks nädal varem. Õppisime pähe väikese osa mardilaulust: “Laske sisse mardisandid marti-marti! Mardi küüned külmetavad marti-marti.” Õppisime ära ka kaks mõistatust: “Lipp lipi peal, lapp lapi peal ilma nõela pistmata.” ja “Magusam kui mesi, tugevam kui lõvi.” Marti jooksime õhtul, riietasime end martideks. Minul oli seljas kasukas, jalas laiad püksid ja peas suur karvane müts. Näole joonistasin vuntsid ja habeme ning põsed värvisin punaseks. Jooksime koos sõbrannadega. Koputasime ustele ja hakkasime kohe laulma. Kui uks avati, küsisime mõistatust ja palusime kommi. Viljateri me tuppa ei visanud, aga tänasime pererahvast ja soovisime neile head õhtut. Kui aus olla, siis inimesed olid nii targad, et arvasid kõik mõistatused ära. Väga tore oli!

Joonistas Lisa Maria

Martide külaskäik

Kirjutas Ange Beni

Täna käisid meil tantsutunni ajal  mardid külas. Alguses nad koputasid kõvasti, nagu meie klassi akengi prõmmutab sageli. Mardid tulid sisse lauldes, seejärel nad tutvustasid ennast. Üks oli isa, teine mardiema, kolmas pillimängija, neljas karuvalvur, viies karu ja kõrvitsamees. Kõige hirmsam oli meie arust kõrvitsamees, ta küsis kaks mõistatust köögiviljadest. Meil olid õiged vastused, sest vastasid targad lapsed. Järgmisena jagasid mardid õnne ja mina sain kooliõnne ja peale seda saingi loodusõpetuses 5+. See on tõsi. Üks sai kommiõnne, naljakas eks ole? Lõpuks andsime kogu klassiga martidele tänutäheks kotitäie komme. See ongi minu lugu martidest.

Mardipäev

Kirjutas Mirabell Dea

Mardipäeva õhtul kogunesime sõbranna juures. Seal panime mardiriided selga ja läksime marti jooksma. Me käisime peaaegu igas küla majas. Mõnes majas meid ei võetud vastu, aga sellise hoiakuga inimesi oli väga vähe. Kui tuppa lubati, laulsime mardilaulu, prantsuse laulu ja küsisime mõistatusi. Pärast jagasime sõbranna juures kommid ära ja läksime rõõmsana koju.

Joonistas Mirabell Dea