Kirjutas Kertu Kangro (XIb)

Lütseumlased käivad palju teatris ja nii mõnigi proovib kätt arvustamisega. Minul avanes seekord veidi teistsugune võimalus: kirjutada tükist, kus ise näitlen. Selle aasta detsembris esietendub Kaari Sillamaa noortedraama „Tütarlaste kooli juhtumi“ uuenenud versioon: “Eliitkooli juhtum”. 

“Tütarlaste kooli juhtum” oli 2000. aastatel noorte jaoks väga vajalik ja uuenduslik teos. Räägiti teemadel, millest kodus ei julgetud vestelda: sõbrad, poiss- ja tüdruksõbrad, vaimse tervise probleemid, isegi enesetapust oli juttu. Nüüd on noor lavastaja Mark Oja näidendi tänapäevastanud ning üllataval kombel on teemad samad.

Näidendi keskmes on üks Eesti prestiižseim eliitkool ja selle õpilase suitsiid. Kahjuks paistab Eesti laste ja teismeliste enesetappude rohkusega väga silma ning sellel teemal peab rääkima.  Ka muud probleemid, mida noored näitlejad laval lahendavad, on aktuaalsed. Nii lavastaja kui ka näitlejad loodavad, et rasketel teemadel rääkimine aitab noori ning annab jõudu nendega tegelemiseks.  

Soovitan lavastust vaatama tulla just gümnaasiumiõpilastel, kellest lugu ka räägib. Lisaks keerulistele teemadele pakub lavastus värvikaid tegelasi, ilusaid laule ja hoogsat koreograafiat.

Libretist ja lavastaja: Mark Oja; 

helilooja ja muusikajuht: Kaarel Orumägi;

koreograaf: Johanna-Elise Kabel. 

Laval on noored vanuses 14-19 aastat, lisaks mõned õpetajad.

Soovituslik vanus on alates 14. eluaastast!

Etendused Kaja Kultuurikeskuses 2. ja 3. detsembril, kummalgi päeval kell 13.00 ja kell 19.00. Piletid Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Reklaamklippi saad näha siit: https://youtu.be/P8ELfGIKOfk

Facebooki eventi link: https://fb.me/e/2GBdzEpNH

Pileteid saad soetada siit:

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/eesti-muusika/noorte-sotsiaaldraama-eliitkooli-juhtum-369590/