2025/2026. õppeaasta vastuvõtt
Registreerimine
Konkursile registreerimine algab 15. märtsil 2025, registreerimisvorm avaneb siinsamas.
Kandideerima on oodatud kõik põhikooli lõpuklassi õpilased, keda kõnetavad lütseumi traditsioonid ja väärtused ning kellel on IX klassi iga õppeperioodi keskmine hinne vähemalt 3,8 ning kes on sooritanud vähemalt 50 protsendile maksimaalsest tulemusest ühtse põhikooli lõpueksami eesti keeles ja matemaatikas. Prantsuse keele oskus ei ole vajalik ja elukoht ei ole piiratud Tallinnaga.
Konkurss
Konkurss toimub Hariduse 3 koolimajas. Täpne kellaaeg ja korralduslik info saadetakse pärast registreerimist e-kirjaga.
Konkursi esimeses voorus on kavas etteütlus, ümberjutustus ja üldteadmiste test. Esimese vooru edukalt läbinud kutsutakse põnevale vestlusele kultuurielamuste, koolivaliku, tulevikuplaanide ja väärtushinnangute teemal.
Loe pikemalt siit (PDF).
Vastuvõtmine
Nimekiri tekib konkursi tulemuste põhjal. Etteütluse, ümberjutustuse ja üldteadmiste testi eest võib saada kuni 10 punkti ja matemaatika ühtse põhikooli lõpueksami tulemus teisendatakse 20 punkti süsteemi. Vestluse eest on võimalik saada kuni 50 punkti.
Kool annab tulemused teada e-posti teel. Kui oled arvatud õpilaskandidaatide nimekirja, tuleb esitada kooli vastuvõtmise avaldus.
Nimekiri võib muutuda kuni 1. septembrini 2025. Kui otsustad õpilaskohast loobuda, anna sellest e-posti teel koolile kohe teada. Kool pakub sel juhul kohta nimekirjas järgmisele kandidaadile.
Kas teadsid?
Prantsuse keelt ei pea kandideerimiseks oskama
Prantsuse keele õpe lütseumi gümnaasiumiosas toimub tasemerühmades: algajatest edasijõudnuteni. Uutele tulijatele mõeldud algkursus on 10. klassis eriti intensiivne, nii et pühendumuse korral võib hiljem jõuda vanade olijatega samale tasemele või neist lausa mööduda. Põnev on see, et 11. klassis õpitakse eraldi ainena veel Prantsuse kirjandust ja 12. klassis Prantsuse ajalugu. Gümnaasiumi lõpus saab õpilane sooritada B1 või B2 tasemel rahvusvahelise keeleeksami, millega muuseas saab kandideerida Prantsusmaa ülikoolidesse.
Ka reaalainete vundament on tugev
Lütseumisse tulles ei kaota Sa võimalust jätkata õpinguid reaalsuunal. Kuigi tähelepanu on keelte ja kultuuride süvendatud õppimisel, oskavad reaal- ja loodusteaduste õpetajad panna õpilased oma ainesse armuma ning igal aastal suundub hulk lõpetajaid arstiteaduskonda. Loe lisaks gümnasistide ja vilistlaste mõtisklusi!
Igal klassil on oma klassiruum
Lütseumis on Sul ka gümnaasiumis oma klassiruum, kuhu saad jätta nii koti kui ka õpikud. Enamik tunde toimub oma klassis ning asjadega ei pea mööda maja ringi rändama. Õpikud saad jätta kooli ka ööseks.
Lütseum on Tallinna koolidest üks väiksemaid
Igas lennus on ainult kaks paralleelklassi. Kogu koolis tuntakse üksteist nägu- ja nimepidi ning õpilased suhtlevad nii vanemate kui ka nooremate koolikaaslastega.
Valikainete menüüs loeb kvaliteet
Lütseumis ei ole esikohal menüü pikkus, vaid pakutava vaimutoidu kvaliteet. Kõik valdkonnad (humanitaar-, sotsiaal-, reaal- ja loodusained) on siiski valikkursustega kaetud: näiteks bioloogia süvakursus, biotehnoloogia, filosoofia, 21. sajandi ajalugu, keemia süvakursus, kooli esinduskollektiivis osalemine, koolimeedia, kordamine matemaatika riigieksamiks, loovkirjutamine, pedagoogika, praktiline kunst, programmeerimine, rahatarkus, rahvusvahelised suhted, riigikaitse välilaager, sõnateater 20. ja 21. sajandil ning vaimne ja kehaline tasakaal. Menüü võib ka muutuda!
Lisainfo: sekretär Jane Sisask
jane.sisask@tpl.edu.ee, 6 462 199