2024. aasta õpilaste teadustööde riikliku konkursi laureaatide hulgas on ka lütseumi õpilased. Palju õnne võitjatele ja nende juhendajatele!

Gümnaasiumiastme II preemia võitis Karola Mitt (12.b) tööga „Anton Uessoni tegevus ja panus Tallinna arengusse“, Karolat juhendas õp Liis Reier.

III preemia sai Mattias Grutop (12.b) tööga „Kartulist tärklise eraldamine, siirupi ja karamellkommide valmistamine“, Mattiast juhendasid õp Marge Oopkaup ja Tea Grutop. Mattias pälvis ka kaks eriauhinda: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi ning Eesti Noorte Teaduste Akadeemia eripreemia. Intervjuud Mattiasega saad kuulata ERRi portaali Novaator uudisest (alates u 4 min).

Stella Jänes (12.a) pälvis töö „7. klassi kunstiõpetuse süvitsi õpetamise katse Tallinna Prantsuse Lütseumis“ eest Kultuuriministeeriumi ja Eesti Kunstiakadeemia eriauhinna. Stella juhendaja oli õp Anneli Oidsalu.

Lisaks eelnimetatutele olid konkursi II vooru kutsutud ning tutvustasid 9. ja 10. aprillil Ahhaa keskuses oma töid Liisa Kunsing, Epp Oidsalu, Adrian Abner (12.b) ning Kristjan Nappus ja Angelina Kasepalu (9.a).

Pildil: TPLi delegatsioon õpilaste teadusfestivalil

Õpilaste teadustööde riikliku konkursi auhindade täieliku nimekirja leiad siit .