Tallinna Prantsuse Lütseum kutsub kõiki keele- ja muusikahuvilisi osa võtma prantsuse laulude tõlkekonkursist.

Kool tähistab tänavu 1. oktoobril 100 aasta juubelit ja sel puhul antakse välja prantsuse laulude kogumik, mis pakub rõõmu kõigile prantsuse muusikat armastavatele eestimaalastele. Originaaltekstide kõrval sisaldab laulik parimaid eestikeelseid tõlkeid, millest osa on juba olemas, osa aga ootab veel loomist. Prantsuskeelsed laulusõnad leiate siit. Konkursile võib esitada nii ühe kui ka mitme laulu tõlke.

Konkursitöö palume saata Wordi formaadis dokumendina hiljemalt 1. aprillil 2021 aadressile rahel.kard@tpl.edu.ee. Konkursi tulemused avalikustatakse aprillikuu jooksul. Töö saatmisega kinnitab autor huvi sõlmida leping, millega ta annab tasuta lihtlitsentsi (loa) tõlke avaldamiseks, reprodutseerimiseks ja levitamiseks eelnimetatud laulikus.

Žürii liikmed on koolijuht Peter Pedak, prantsuse keele õpetajad Rahel Kard ja Lauri Leesi, muusikaõpetaja Õnne Lüüs ja eesti keele õpetaja Maris Sinka. Eelkõige hinnatakse tõlke poeetilisust ja lauldavust.

Žürii annab kahes kategoorias (kooliõpilased ja täiskasvanud) välja kolm rahalist auhinda:

I preemia – 150 eurot

II preemia – 100 eurot

III preemia – 50 eurot

Žüriil on õigus preemiaid ümber jagada ka teisiti.

Julgust ja inspiratsiooni!