Sooviavaldus
Üleminekuklassi (II–IX ja XI–XII klass) võib kandideerida, kui seal on vabu kohti. Õpilane peab oskama eesti, prantsuse, vene ja inglise keelt ning matemaatikat asjaomase klassi õppekava tasemel.
Sooviavalduse võib esitada aasta ringi, täites registreerimisvormi siin.
Kool saadab kolme tööpäeva jooksul e-posti teel vastuse, andes teada, kas klassis on vabu kohti ja kuidas toimub vastuvõtt.
Testid ja vestlus
Õpilase teadmiste ja oskuste kontrolliks korraldatakse testid ja vestlus. Täpne aeg ja korralduslik info teatatakse õpilasele või tema vanemale e-kirjaga.
Üldjuhul kohtub õpilaskandidaat väikese kirjaliku töö tegemiseks ja vestluseks eesti keele, matemaatika, prantsuse keele, vene keele ja inglise keele õpetajaga. Loe pikemalt siit (PDF).
Vastuvõtmine
Vastuvõtmisest teatatakse õpilasele või tema vanemale e-posti teel esimesel võimalusel. Õpilane või tema vanem esitab seejärel kooli vastuvõtmise avalduse, lisab isikut tõendava dokumendi koopia ja hinnetelehe. Klass rõõmustab, et on saanud uue sümpaatse kaaslase võrra rikkamaks.
Kas teadsid?
Lütseum on Tallinna koolidest üks pisemaid
Igas lennus on ainult kaks paralleelklassi. Kogu koolis tuntakse üksteist nägu- ja nimepidi ning õpilased suhtlevad nii vanemate kui ka nooremate koolikaaslastega.
Igal klassil on oma klassiruum
Lütseumi õpilastel on kooli lõpuni oma klassiruum, kuhu saab jätta nii koti kui ka õpikud. Enamik õppetunde toimub oma klassiruumis ning õpilased ei pea asjadega mööda maja ringi rändama. Raskemad õpikud saab jätta kooli ka ööseks, et koolikott koju minnes kergem oleks.
Ka reaalainete vundament on tugev
Lütseumisse tulles ei kaota õpilane võimalust jätkata õpinguid reaalsuunal. Kuigi tähelepanu on keelte ja kultuuride süvendatud õppimisel, oskavad reaal- ja loodusteaduste õpetajad panna õpilased oma ainesse armuma ning igal aastal suundub hulk lõpetajaid arstiteaduskonda. Loe lisaks gümnasistide ja vilistlaste mõtisklusi!
Lisainfo: sekretär Jane Sisask
jane.sisask@tpl.edu.ee, 6 462 199