4. juunil 2024 toimus Kaja kultuurikeskuses Tallinna abilinnapea Aleksei Jašini ja haridusameti juhataja Kaarel Rundu kooliaasta lõpule pühendatud vastuvõtt, kus muude tiitlite hulgas nimetati neli aasta õpilast. Nende seas on lütseumi 10.b klassi õpilane Helen Luurmees, keda tõsteti esile erilise ettevõtlikkuse poolest emakeele edendamisel. Helen peab Õpetaja Konna veebilehte, korraldab alates 2023. aastast emakeelepäevale pühendatud jutuvõistlust, osales eelmisel sügisel aktiivselt lütseumi gümnasistidele pakutaval pedagoogika valikkursusel ning plaanibki saada eesti keele ja kirjanduse õpetajaks. Kui ürituse konferansjee selle iseloomustuse ette luges, vaatasid Tallinna koolijuhid kolleeg Pedakule otsa ja küsisid: „Kas sul tööleping on temaga juba sõlmitud?“

Foto: Erlend Štaub