Kooli tantsuansambel Leesikad avab uue rühma 1. klassi lastele. Trennid toimuvad suure maja aulas

esmaspäeviti kell 12.35–13.20,
neljapäeviti kell 13.35–14.20.
Esimene trenn toimub 12. septembril, rühma õpetab Hedvig Haarde.

Loovate liikumismängude ja -harjutuste abil tutvume ruumi, iseenda ja paarilisega, õpime esimesi tantsusamme. Tundides on oluline koht ka laulul ja muusikal.

Leesikad alustasid tegevust 2005. aastal ja on tänaseks kasvanud ligi 200 liikme ja 12 tantsurühmaga ansambliks, kus tantsivad lütseumlased 1. klassist kuni vilistlasteni välja. Leesikad tantsivad nii pärimustantse elava muusika saatel kui ka tänapäevast, enamasti rahvamuusikatöötlustele loodud koreograafiat. Lisaks ülesastumistele koolis ja üle Eesti on Leesikad esinenud Baltikumis ja Soomes-Rootsis, aga ka mujal Euroopas, Aasias ja Ameerikas, esindades Eestit rahvusvahelistel folkloorifestivalidel. Tantsuhooaja lahutamatuks osaks on tantsulaager Märjamaal. 2020. aastal valis Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts Leesikad aasta kollektiiviks.
Leesikate kunstiline juht on lütseumi vilistlane Kristiina Siig, lisaks õpetavad tantsurühmi Hedvig Haarde ja Karel Vähi.

Õppemaks on 1. klassi rühmal 20€ kuus ja makstakse arve alusel.
Ankeet uutele huvilistele asub siin , samas saab registreerida meie teistesse vanuserühmadesse.
Lisainfo: leesikad@gmail.com, rohkem tutvust saad meiega teha leesikad.ee või meie Facebooki lehel.