Reedel, 12. jaanuaril oli lütseumlastel neljandat aastat järjest põhjust sõita Tartusse, et osaleda Riigikohtu kaasuskonkursi tänuaktusel.

Gümnaasiumi arvestuses pälvisid loovtööde kategoorias II koha Gertrud Ehrlich, Epp Oidsalu ja Katariina Nelli Tiisler (12.b), kes lahendasid kaasuse regilaulu vormis.

Eripreemia positiivse kompromissini jõudmise eest said koomiksikunstnikud Elizaveta Davydova, Aleksandra Rayner ja Angelika Šumik (12.a).

Õpilasi juhendas Peter Pedak. Auhinnad andsid üle žürii esimees riigikohtunik Heili Sepp ja Riigikohtu esimees Villu Kõve.

Pärast tseremooniat Riigikohtus ja tutvumist selle hoonega jätkus päev palverännakuga Tartu Ülikooli peahoonesse ja kohvikusse Werner.

Riigikohtu kaasuskonkurss pakub õpilastele põneva võimaluse asetada end õigusemõistja rolli ning lahendada kaasusi, mille sarnastega kohtunikud iga päev kokku puutuvad. Konkursil osalejad said valida kolme elulise juhtumi seast. Kaasuse lahendamiseks on mitu võimalust – kirjaliku kohtulahendina või loovas vormis. 2023. aastal laekus konkursile üle 70 töö.

Foto: Timo Arbeiter