Tallinna Prantsuse Lütseum saab 1. oktoobril 100.

Juubelipidustuste kulminatsioon on kontsert-etendus „C’est une chanson…“, mis toimub laupäeval, 2. oktoobril kl 17 Alexela kontserdimajas . Laval on kooli õpilased, vilistlased ja kaasteelised: professionaalsed muusikud-näitlejad kõrvuti esimesi lavakogemusi püüdvate noorte lütseumlastega. Piletid hinnaga 25, 20 ja 12 eurot on müügil Piletilevis .

Kontsert-lavastus „C’est une chanson…“ toob muusika, luule ja tantsu abil lavale lütseumi kaks erinevat eluetappi. Aastal 1921 avatud ja 1992 taastatud lütseumi lahutab teineteisest ligi pool sajandit, mil kool oli suletud. Igal ajastul on kooli vorminud teda ümbritsevad rütmid, õpilaste ja õpetajate hääled. Uude sajandisse astuva lütseumi sünnipäev langeb kokku rahvusvahelise muusikapäevaga. Ehk seepärast ongi ta nagu eelmängu, salmide ja refrääniga laul: c’est une chanson…

Juubeliprogrammi kuuluvad veel Peeter Langovitsi fotonäituse “Pariis 1991.1992” avamine Hariduse 3 koolimaja tunneligaleriis 3. septembril, spordipäev 22. septembril, prantsuse laulude kogumiku ja mälestusalbumi esitlus 24. septembril, vilistlaste ja õpilaste jalgpallimatš 25. septembril, kooli tähtpäevale pühendatud ERSO kontsert 1. oktoobril, vilistlaspidu 2. oktoobril ja õpilaspidu 8. oktoobril. Kõigi nende kohta ilmub peagi lisainfo ja mõistagi arvestatakse parasjagu riigis kehtivaid piiranguid.