XLIII lend ehk värske veri

Koos viimase talvekuu lõppemisega võtame seekordses blogipostituses ette ka viimased pesamunadest gümnaasiumiklassid. Kuna paljud õpilased võeti vastu veebipõhise vestluse põhjal (õnneks on viirus siiski võimaldanud neid ka päriselus koolikoridoris kohata), siis oleks paslik värskeid klasse ka veebipõhiselt analüüsida. Nagu varajane kevadpäike meile kardinate vahelt sisse piilub, kiikame ka meie kümnendike klassiruumi ja vaatame, kes nad on ja mida nad seal korraldavad!

Lagle ja Merilin

XA

Näib, et selles klassis on küll alati lõbus ja sõbralik õhkkond. Värvikalt kirjeldatakse end, kui autotroofset organismi, millel on absoluutselt kõik eluks vajaminev igas inimeses olemas ning kui midagi peaks puudu jääma, sünteesitakse see kohapeal. Igaühel on selles klassis koht ja igaühte vajatakse. Armastust üksteise kiiksude vastu näidatakse peamiselt läbi nalja heitmise ning solvumist klassis ei ole, mis muudab atmosfääri vabaks ja kokkuhoidvaks. XA klassi liidab enim viha ühiste vaenlaste ehk keemia ja matemaatika vastu. Üritustel haarab klassi aga kõikehõlmav ärev võistlushimuline pinge ning noored arvavad, et see võibki olla nende edu saladus. Võibolla suutiski XA klass just tänu sellele samale ühisele bioloogilisele vihale ning pingemeeleolule võita ka rebaste retsi, millesse suhtuti kui metsikusse kahevõitlusse. Retsi võidust tulnud ekstaasimaik on kõigil siiani keelel ja innustab klassikaaslasi ühistele suurtele tegudele.

Juba aegade algusest on XA olnud üks vallatu klass, kes oma tegudega paljudes aastateks viha on tekitanud. Näiteks harrastavad nad tahvlilappide loopimist, vaimuhaiglaähvardusteni tundide segamist, lambivõrede alla kukutamist, erinevate objektide lõhkumist ja palju muud. Pahanduste nimekirja pikkusele vaatamata arvab XA, et nemad päris pahandust ei teegi ning soovivad kõigile alati parimat. “Kuidas muidu lütsis terve mõistuse juures püsida,” nendib klass. Vaimse tasakaalu säilitamiseks peeti neil juba 6. klassis iga päev kell 12 palvust. Võib tõesti nõustuda, et see klass meenutab juba mingisugust sekti, oma rituaalide ja ideoloogiatega, hobusejootmiste ja teisitimõtlejate kõrvaldamisega. Tundub, et loominguliste lahenduste leidmisel XA klassis juba hätta ei jääda. Iga eriilmelise probleemi puhul leitakse oma klassist abikäsi ning vajadusel on alati keegi valmis kodutööst pilti saatma. Paha tuju korral võid alati loota parimatele tagapingi sisenaljadele ning empaatilistele ja lohutavatele klassikaaslastele.

Klassi motodeks on:

• ,,La torture, c’est pour toujours.”
  • ,,Kui toitu ei ole, siis me ei tule.”
  • ,,Saada kirjandust.”

XB

Oleme jõudnud üle kooli teada-tuntud läbi aegade halvimate tulemustega klassini: XB. Paralleelklassi arvates on nende peamine eelis beekate ees see, et vähemalt ei kõdune nemad kuskil maa-aluses klassis. Kuid XB-le see asukoht täitsa istub. Nimelt on sealt kõige otsem tee joosta spordisaali kossu mängima või suure karjana, peale varahommikusi jõuksikülastusi, sööklasse putru ja pannkooke sisse ajama. Seda ikka selleks, et lihasmassiga järgi jõuda A klassile, kellel see alatasa üles-alla joostes tekkinud on. Lisaks võimsale spordivaimule käib argipäevaga kaasas alaline trall ja komöödia, sest klassis ei jää kunagi puudu naljast ega naerust. Üksteise kiusamine ning maadlus käivad igapäevase rutiini juurde. XB koosneb õpilastest, kes iseloomu poolest erinevad teineteisest kui öö ja päev, kuid alati võetakse kiiresti kõik omaks ning kedagi ei jäeta välja. Just värvikas kooslus erinevatest inimestest, kes kõik on omamoodi kuulsused või lihtsalt ufod, muudab klassi selliseks, nagu ta on. Kõige rohkem ühendavad klassi kontrolltööd, sest just need innustavad koostööle, et kõik saaksid ikka vähemalt rahuldava tulemuse. Kuna XB koosveedetud aeg on piirangute ja distantsõppe tõttu olnud üürike, siis puuduvad klassil ühised reisid ning nende pea ainsaks ühiseks tegevuseks on nüüd juba mälestustesse vajuv rets. Jagatud rõõm, et saadi kogu retsi vältel paralleelklassist alati sammuke ees olla ja kaotatud unetunnid tõid klassis välja ühtse kambavaimu ning aitasid uutel õpilastel paremini klassi sisse sulanduda. Retsi kaotus klassi ei kurvastanud, sest rõõm ja ühtsus inimeste vahel, mida terve retsi vältel tunti, oli palju suurem, kui hetkeline kurbus kaotuse pärast. Kui küsida klassilt, mis on nende parimad mälestused retsist, siis ütlevad kõik kui ühest suust “Hirve park”, sest seal toimusid kõige meeldejäävamad kokkusaamised klasside ja jumalate vahel. Välja on toodud ka retsitants, laul, mida mõeldi poole ööni, Paul ja põõsas, intsident Mustas Puudlis ning kiusamine jumalate poolt, mille osaks said kõik karvased ja sulelised.

Kaasõpilastele ja õpetajatele jääb XB ilmselt meelde kui klass, mille poistest liiguvad internetis ja kooli iPadides ringi kõige rohkem küsimusi tekitavad pildid; klass, kus 20 õpilast kukkusid esimese ülekoolilise testi läbi ning klass, mille tulemused on läbi aegade halvimad. Meenutatakse hotellitoa ukse lõhkumist, ühe aasta jooksul üheksa harja ja kahe akna lõhkumist, klassi lumega täitmist, Traphouse´i ning Pauli korda saadetud pahandusi.

Kui kõrvalt vaadates võib XB tunduda kui hullumaja, siis klass ise kirjeldab end kui väga koostööaldist, valju, vinget ja mad naljakat. Kui tahad pälvida klassi heakskiitu, siis tuleb lihtsalt iga sõna ette panna mad ja tõusedki klassi silmis mitu kohta kõrgemale.

Klassi motodeks on:

• Pane iga lause ette mad ja siis sa oled lahe
  • Vaal on suur ja lai
  • Tänase päeva s*** on homse päeva väetis
  • Ära ole sus