1. juunil toimus lütseumis tänuüritus Eesti iseseisvuse taastajatele. Peatsete abiturientidega vestlesid laulva revolutsiooni veteranid Heinz Valk ja Tiit Made. Neid tänas ja noorte poole pöördus kõnega peaminister Kaja Kallas. Koos vaadati äsja valminud lühifilmi „Üdini positiivne aeg”, mis jutustab riigi ja lütseumi taasloomise paralleellugu. Filmi autor on Anna Veisman (XLI lend), selles esinevad ajalooõpetaja Karin Lippus ja kooli taastaja Lauri Leesi. Filmi saab vaadata siit .

Muusikalist meeleolu lõi vokaalansambel õp Margot Petersoni juhatusel. Kõlasid Hermanni „Oh laula ja hõiska” ning Mattiiseni „Sind surmani”. Vestlust juhtisid James Daniel Rock (XIa) ja Tuuli Loho (XIb).

Riigikantselei korraldab sel aastal mitmeid kohtumisi Eestimaa koolides, et viia kokku inimesed, kes olid 30 aasta taguste sündmuste keskmes, tänased noored ja praeguse riigivõimu esindajad.