Selleks, et õppetöö saaks uuel aastal normaalselt kulgeda, pakub Tallinn vähemalt 12-aastastele õpilastele võimalust end kahel augustilõpu nädalavahetusel eelregistreerimata vaktsineerida Pfizer-BioNTech Comirnaty vaktsiiniga.

Kõigile juba olemasolevatele kohtadele lisanduvad koolimajad.

21. ja 22. augustil kl 10–20 toimub vaktsineerimine kesklinnas Tallinna Reaalkoolis (Estonia pst 6), Lasnamäel Tallinna Läänemere Gümnaasiumis (Vormsi 3) ja Tallinna Laagna Gümnaasiumis (Vikerlase 16), Haaberstis Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis (Järveotsa tee 31), Mustamäel Tallinna 32. Keskkoolis (Kiili 10) ja Põhja-Tallinnas Pelgulinna Gümnaasiumis (Mulla 7).

27.–29. augustini kl 10–20 on vaktsineerimine kesklinnas Tallinna 21. Koolis (Raua 6), Kristiines Tallinna Kristiine Gümnaasiumis (Nõmme tee 32), Lasnamäel Lasnamäe Gümnaasiumis (Pae 59) ja Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis (K. Kärberi 9), Pirital Pirita Majandusgümnaasiumis (Metsavahi tee 19), Haaberstis Tallinna Õismäe Vene Lütseumis (Õismäe tee 28), Mustamäel Tallinna 53. Keskkoolis (J. Sütiste tee 42) ja Tallinna Tehnikagümnaasiumis (Sõpruse pst 187), Nõmmel Tallinna Nõmme Põhikoolis (Raudtee 68) ja Põhja-Tallinnas Ehte Humanitaargümnaasiumis (Ehte 9).

Miks vaktsineerida?

COVID-19 haigust põhjustab koroonaviirus, haigussümptomid ei ole alati ühesugused ja nende raskusaste võib olla erinev. Haigus võib kulgeda ilma tunnusteta, aga ka väga raskelt mitmete tüsistustega, mis püsivad ka haiguse läbipõdemise järel. Covid-19 vastu nakatumise eest kaitseb kõige paremini vaktsineerimine.

Vaktsineerimine on vajalik selleks,

  • et õpilased saaksid algaval kooliaastal käia normaalselt koolis ja trennis;
  • et sotsiaalne päriselu oleks jätkuvalt võimalik;
  • et hoida oma lähedasi haigestumast.

Mida teha?

  • Vaktsineerimine on vabatahtlik ning alla 18-aastase õpilase vaktsineerimiseks peab lapsevanem andma nõusoleku. Nõusoleku väljendamiseks võib vanem tulla koos lapsega vaktsineerimisele, lapse vaktsineerimisele registreerida aadressil digilugu.ee või telefonil 1247 või anda kirjaliku nõusoleku.
  • Vaktsineerima tulles on vaja kaasa võtta ID-kaart ning alla 18-aastase õpilase puhul, kui ta tuleb ilma vanemata, lapsevanema kirjalik nõusolek.
  • Iga Tallinna õpilane saab vaktsineerima minna mis tahes kooli, kus vaktsineerimine toimub.