Kooli tantsuansambel Leesikad avab uue rühma 1. klassi lastele. Trennid toimuvad spordihoone aeroobikasaalis teisipäeviti kell 13:35-14:20 ja

neljapäeviti kell 13:35-14:20. 

Esimene trenn toimub 12. septembril, rühma õpetavad Hedvig Haarde ja Kristiina Siig. 

Loovate liikumismängude ja -harjutuste abil tutvume ruumi, iseenda ja paarilisega, õpime esimesi tantsusamme. Tundides on oluline koht ka laulul ja muusikal. 

Leesikad alustasid tegevust 2005. aastal ja on tänaseks kasvanud ligi 200 liikmeliseks mitmete tantsurühmade ja pillirühmaga ansambliks lütseumlastega 1. klassist kuni vilistlasteni välja. Leesikad tantsivad nii pärimustantse elava muusika saatel kui ka tänapäevast, enamasti rahvamuusikatöötlustele loodud koreograafiat. Lisaks ülesastumistele koolis ja üle Eesti on Leesikad esinenud Baltikumis ja Soomes-Rootsis, aga ka mujal Euroopas, Aasias ja Ameerikas, esindades Eestit rahvusvahelistel folkloorifestivalidel. Tantsuhooaja lahutamatuks osaks on tantsulaager Märjamaal. 2020. aastal valis Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts Leesikad aasta kollektiiviks.

Leesikate kunstiline juht on lütseumi vilistlane Kristiina Siig, lisaks õpetavad tantsurühmi Hedvig Haarde ja Karel Vähi.

Õppemaks on 1. klassi rühmal 25€ kuus ja makstakse arve alusel.

Ankeet uutele huvilistele asub siin , samas saab registreeruda meie teistesse vanuserühmadesse.

Lisainfo: leesikad@gmail.com, rohkem tutvust saad meiega teha leesikad.ee või meie Facebooki lehel.