Lühifilmifestival “My Darling Quarantine” Foto: poff.ee

Koduseinte vahel on nüüdseks juba pikalt passitud. Võib uskuda, et lütseumlasi seinad kultuuri kogemast ei peata ning ennast saab harida ka kodust lahkumata. Samas võib ka kogenud kultuurinautleja suures võrgumaailma ürituste virvarris ära eksida ning valikute tegemine võib mõnikord olla paras pähkel. Seepärast kogusime kokku mõned soovitused, millega kultuurinälga diivanilt lahkumata kustutada.

Just nüüd on aeg pühkida tolm riiulis seisvalt kirjandusklassikalt või vaadata lõpuks ära argiste plaanide vahele ununenud film. Õnneks on aja intelligentseks sisustamiseks esile kerkinud mitmeid võimalusi. Arvukad teatrietendused kutsuvad publikut ekraanide ette: ETV2 näitab Linnateatri ja Draamateatri etenduste salvestusi, Portaaliteatris on võimalik näha Nikolai Gogoli “Surnud hingi” Hendrik Toompere lavastuses ning Henrik Kalmeti ja Priit Võigemasti koostöölavastust “Sugu: N”. Samuti võib vahelduseks Rahvusooper Estonia balletietenduste salvestustele leida toredat vaatamist The Royal National Theatre muusikalide või ooperite ülekannete näol. Filminautlejatele on laud lookas: alustades lühifilmifestivaliga “My Darling Quarantine “, PÖFFi tasuta filmide kogu või BANFFi soovitustega ja lõpetades IDFA avaldatud dokumentaalide või EKA kasvandike animatsioonidega.

Kui KUMU ja ERM i virtuaaltuurid tunduvad liiga harjumuspärased, siis suurepärane vaheldus on Tallinna Kunstihoone äsjavalminud virtuaalnäitus . Ruumist ruumi, eksponaadi juurest eksponaadi juurde liikudes moodustab ringkäik virtuaalgaleriis omaette kunstiteose. Valikut on mitmete põnevate näituste vahel.

Kõrvale pole jäetud ka suured ja väikesed frankofiilid, kellel on 15. aprillil võimalik osa võtta virtuaalsest prantsuse keele kohvikust . Samuti hoiab Prantsuse instituudi kodulehekülg kõige nooremaid huvilisi kursis  põneva prantsuskeelse e- kultuuriprogrammiga

Kui õppetundide vahelt aega leidub, siis esmaspäevast reedeni korraldab Tartu Ülikooli teaduskool noortele suunatud videoloenguid . Teemasid on seinast seina ning pakuvad midagi igaühele. Kavas on näiteks esitlus astrobioloogiast v hoopis arutlus kurjuse teemal.

Kel huvi, võib Facebookis liituda grupiga Karantiiniklubi , kust leiab iga päev uusi kultuuriüritusi kajastavaid viiteid ja ideid, kuidas vaimu kodus erksana hoida ning aega kultuurselt sisustada.

Valikuid aja väärikaks ning harivaks sisustamiseks on laialt. Loodetavasti noppisid endalegi üles mõne huvitava idee, mida teha, vaadata või kuulata. Olge terved ja püsige kodus!