Liisa-Maria Jürilo XA

Kätte on jõudnud jõulukuu ning salapärased jõud on lütseumlased mööda maad laiali paisanud. Sellegipoolest leidub meie rutiinides ja pühadetraditsioonides palju sarnast.

Kujuta ette, et kaugõpe on täies hoos. Toppisid end kõrvuni mandariine täis, kasvatasid juured alla ning rakud täitusid vakuoolidega.

Juba hommikul kell 8 fotosünteesid sinisest valgusest ja mustast kohvist Word’i dokumente. Järsku lõpetab miski su vegeteerimise ja silmad peatuvad uuel teavitusel. Pole võimalik – Zoomipäkapikud!

Jah, see tunne on niivõrd tuttav. Need imelised distantsilt askeldavad mehikesed töötavad detsembris väsimatult. Esimese advendi keskööl tervitas sind uhiuus eesti keele hinne. Järgnevatel nädalatel saabus igat sorti närvekõditavaid kingitusi: juhend iseseisvaks tööks, sada tuhat erinevat linki ja tähtpäevapikendus kella 10-lt 11-le. Lühidalt, maagilised üllatused, võlutud puhtalt õhust ja armastusest.

Varsti saab aga päkapikuaeg läbi. Advendikalendrid süüakse komadest, tõlkeharjutustest ja korrektselt vormistatud tiitellehtedest tühjaks ning iga õpilane küpseb arvuti taga maitsvaks jõulupraeks. Loodetavasti on kõik oma Times New Roman’is kinginimekirjad aegsasti teele saatnud, sest hilinemisi ei tolereerita ja järeltööd ei toimu. Nendel jõuludel on viisakas soove piirata ning valida välja midagi, mida päriselt vaja. Põhikool ootab näiteks vanu bioloogia kontrolltöid ja gümnasistid paluvad, et neid rahule jäetaks.

Jõululaupäev ei pea selle aasta veidrates oludes kindlasti tähistamata jääma. Kooli toidupakis leiduvast piimast ja saiast saab kogu perele valmistada rikkaliku klaasi piima ja viilu saia. Piisab sellest, et kaamera on katki ja mikrofon ei tööta ning ühendus on halb ja saate lahedasti perekeskis turvalisi jõule veeta.

Ei tohi unustada, et jõulud on andmisaeg. Andke andeks klassiõele, kes su kodutöid kopeeris ja sõbrale, kes ütles, et keemia on lihtne. Andke õpetajatele rohkem aega hinnete väljapanemiseks ja nemad annavad endast kõik, et need vaadeldavaks painutada. Andke abi inimestele, kes seda vajavad ja ärge unustage anda endale võimalus aeg maha võtta.

Küpsetage piparkooke ja olge mõnusad!