3. aprillil toimuma pidanud gümnaasiumi Imedemaa ball ähvardas Punase Kuninganna sõnul küll ära jääda, kuid pidupäeval üllatas lütseumlasi Facebooki postitus, mis teatas balli toimumisest Zoomi vahendusel kell 20.00.

Kokkulepitud kellaajal võtsidki XI a klassi õpilased Roberta Bühler ja Markus Karolin paarkümmend külalist videokõnes vastu. Tervitussõnade järel kõlas avamarss, mille jooksul entusiastlikumad pidulised oma kaamerad haarasid ja nendega koos toas ringi patseerisid. Kahjuks sellega tantsud ballil ka piirdusid ning kuigi korraldajad soovitasid külalistel end kappi norutama jäänud pidurõivisse riietada, otsustas enamus üritust nautida siiski mugavates dressides. Edasi möödus aeg meeldivalt vesteldes ning lühikesi etteasteid vaadates, näiteks näidati ruubiku kuubiku lahendamist ja paljude lemmikloomi.

Muidugi ei jäänud aga ära balli kuninga ja kuninganna valimine. Hääletuse tulemusel kuulutati karantiiniballi kuningaks XII a klassi õpilane Kert Laansalu, kes hurmas koolikaaslasi oma punase kikilipsuga ning kuningannaks alati särav Anne Küüsmaa, kes sel korral küll ise ballile ei jõudnud. Sotsiaalmeedias lubas ta aga Kerdile, et ükskord saab ka kuninglik valss tantsitud.

Erakordselt kontaktivabalt kevadballilt astus kokku läbi umbes viiskümmend külalist, mis näitab, et Lütseumi vaimu ei murra ka füüsiline isoleeritus. Küllap kohtume varsti juba näost näkku ja peame ära ka kontaktse balli.

Restez chez vous et à la prochaine!

Tagasivaade balliõhtule: