Leesikad

Leesikad on umbes 150-liikmeline Tallinna Prantsuse Lütseumi ansambel, kes tantsib nii eesti pärimuslikke tantse elava muusika saatel kui ka uut, rahvamuusikatöötlustele loodud koreograafiat.

Väiksemad tantsijad õpivad tantsude ja mängude kaudu tunnetama iseennast, ruumi, rütmi ja kaaslasi. Vanematele leesikatele on tehniliste oskuste kõrval peaaegu sama oluline tantsust mõtlemine ja rääkimine, eesti tantsupärimuse tundmine, aga ka oskus tantsu vaadata ja mõtestada. Esinemisi on palju: nii koolis kui ka üle-eestilistel sündmustel. Kord paari aasta tagant käivad vanemad rühmad esinemisreisidel välismaal.

Kontakt: leesikad@leesikad.ee

Trenniaegu ja ringitasu infot näed siit .

Seltskonnatants

Lütseumi traditsioon on olnud läbi aegade, et õp Eve Oja seltskonnatantsu ringis käivad kõik I–V klassi lapsed. Sellepärast on see lisatud ka kooli päevakavasse. Tantsutundides osalemine teeb muu hulgas võimalikuks algklasside balli, mis toimub igal kevadel. See on väga populaarne üritus nii laste kui ka vanemate seas.

Ringitasu on 5 eurot kuus.