Joonistas Alice Zõrjanova (XIIa)

Kirjutasid Gabriela Turkin (XIIa) ja Polina Timofejeva (XIb)

20-24. märtsil toimus lütseumis avatud uste nädal teiste koolide üheksandikele. Üheksandikud said osaleda nii gümnaasiumiastme tundides kui ka gümnasistidega koolielust vestelda.

Uurisime külastanud üheksandikelt, mida nad päevast ja lütseumist ka arvasid.

Mida olid lütseumist kuulnud enne avatud uste päeval osalemist?

Helga Maari, Tallinna Kesklinna Põhikool: Mul jäi lütseumist hea mulje. Teadsin, et prantsuse keele õpe on kümnendas klassis väga hea ja keel õpitakse kiiresti selgeks . Teadsin ka maalide töödest (ülekooliline test – toim) ning see pigem hirmutas mind.

Miriam Anne, Kohila Mõisakool: Ma ei olnud prantsuse lütseumist väga palju kuulnud ning see oligi üks põhjus, miks avatud uste päevale tulin. Üks arvamus oli kindlasti, et lütseum on selline “kõrgem kool”  ehk eliitkool. Uskusin, et õpilased on äärmiselt keskendunud ja nad ei pruugi kõige sõbralikumad olla. See tundus natuke eemale peletav. Aga see oli enne. Kui täna siia tulin, nägin, et nii õpilased kui ka õpetajad on sõbralikud ja abivalmid.

Annamari, Kohila Mõisakool: Olin kuulnud, et siin on väga range süsteem ja et õpitakse hästi intensiivselt. Aga siin on üllatavalt palju vabam, kui arvasin.

Anna ja Maria, Tallinna Pae Gümnaasium: Siin on head eksamitulemused ning hea inglise keel ja matemaatika. Samuti on  õpilased mõnusad.

Kerttu, Tallinna 32. Keskkool: See on sõbralik kool ning kõik õpilased saavad õpetajatega hästi läbi.

Anonüümne: Polnud varem koolist eriti midagi kuulnud, kuid kuna mind hakkas huvitama prantsuse keel, siis soovisin tulla avatud uste päevale uudistama ning saada uue kogemuse.

Francesco, Tallinna Lilleküla Gümnaasium: Minu sõbranna soovitas mul siia tulla. See on kool, kus saab hästi õppida.

Miks otsustasid lütseumi avatud uste nädalal osaleda?

Annamari, Kohila Mõisakool: Mulle meeldivad väga humanitaarained ja olen kuulnud, et lütseumis on väga tugev humanitaarainete taust. Otsustasin proovida!

Maria, Tallinna Pae Gümnaasium: Tahtsin vaadata, kuidas teistes koolides õpilased õpivad, ja näha, kas mulle siin meeldib või mitte.

Helga Maari, Tallinna Kesklinna Põhikool: Mu õde käib siin koolis ja ma tahaksin õppida gümnaasiumis prantsuse keelt. Prantsuse lütseum tundus õige koht.

Kerttu, Tallinna 32. Keskkool: Tahtsin teada, kuidas selles koolis tunde läbi viiakse, milline on prantsuse keele tund ning milline on õpetaja-õpilase suhe.

Anonüümne: Soovisin tutvuda TPL-i kultuuri ja õpetamismeetoditega.

Francesco, Tallinna Lilleküla Gümnaasium: Mina tulin siia, sest mulle meeldib väga prantsuse keel, ning arvasin, et prantsuse lütseum on parim kool, et seda õppida.

Millised on muljed tänasest päevast? Mis sind lahtise uste päeva jooksul kõige rohkem üllatas? Mis oli kõige säravam mulje?

Miriam Anne, Kohila Mõisakool: Õpetajad on võrreldes minu kooliga väga teistsugused. Näiteks käisin täna keemiatunnis ja keemia õpetaja oli väga elav. Õpetajad teevad teema arusaadavaks, aga on ka natuke noortepärasemad ja neist on lihtsam aru saada.

Kerttu, Tallinna 32. Keskkool: Meie mentorid olid väga toredad ning abivalmid. Arvasin, et koolis valitseb koolile iseloomulik range õhkkond, kuid üllatusena oli keskkond väga mõnus ja pingevaba. Kõige enam jäidki meelde meie mentorid, kes olid hea huumorimeelega ning ei suhtunud meisse kui väikestesse lastesse. Selline vaba suhtlus mentoritega pani mind tundma, justkui olen sellesse kooli väga teretulnud. Oli väga tore!

Annamari, Kohila Mõisakool: Ma ei tundnud ennast väga ärevalt ja see on hea tunne. Siin olla on väga hea tunne!

Maria, Tallinna Pae Gümnaasium: Ma ei oodanud, et lapsed on nii sõbralikud. Kõik on tundides väga rahulikud: õpilased kuulavad õpetajat ning kirjutavad vajaliku üles.
Anna, Tallinna Pae gümnaasium (Mariale vastates): Ja nii heatahtlikud.

Liisa, Keila Kool: Mulle meeldis väga prantsuse keele tund.

Helga Maari, Tallinna Kesklinna Põhikool (nõustub Liisaga): Ja Kard! Kard on väga hea õpetaja!

Anonüümne: Esmapilgul tundus kool väljast väga väike, kuid sisse astudes sain aru, et see on piisavalt suur ja väga äge. Mulle meeldis, et inimesed on väga toredad ja võtavad kõik uued õpilased sõbralikult vastu. Aitäh neile! Silma jäi ka see, et siin koolis õpilased õpivad, mitte ei passi niisama. Õpetajad olid ka toredad.

Francesco, Tallinna Lilleküla Gümnaasium: Kõige rohkem üllatasid mind maalid seintel. Meil koolis seda pole. Mulle väga meeldib.