Tallinna Prantsuse Lütseumi direktori, hoolekogu esimehe ja õpilasesinduse presidendi ühisavaldus COVID-19 leviku ennetamiseks ja koolitöö jätkumiseks

Oleme õnnelikud, et kool on juba seitse nädalat olnud taas avatud.

Meie ülim eesmärk on, et nii jääks ka edaspidi.

Selleks kutsume üles kõiki lütseumlasi täitma täie tõsidusega järgmisi soovitusi.

• – Pese käsi regulaarselt sooja vee ja seebiga! Pesemata kätega ära puuduta nina, suud ega silmi!
  • – Köhi ja aevasta taskurätti või äärmisel juhul varrukasse, kindlasti mitte pihku!
  • – Tuuluta igal vahetunnil klassi!
  • – Kasuta HOIA mobiilirakendust (laadi alla veebilehelt hoia.me)!
  • – Rahvarohketes avalikes siseruumides, kus ei ole võimalik inimeste vahel hoida turvalist distantsi (eelkõige ühissõidukis, poes, kinos, teatris), kanna maski!
  • – Koolis on maski kandmine vabatahtlik. Samas pole maski kanda sugugi veider ega naljakas, vaid vastupidi, see on mõistlikkuse ja vastutustundlikkuse märk.
  • – Koroonaviirus või mitte, haigena püsi kodus! Ära mine välja, kui tunned end halvasti või sul on haigussümptomid! Helista perearstile!
  • – Kui oled kergete haigussümptomitega kodus ja valmis õppetöös osalema, anna sellest teada klassijuhatajale! Aineõpetaja aitab sul õppetööst osa saada e-kooli tunnikirjelduste, e-kooli lisatud õppematerjalide või klassi paigaldatud veebikaamera abil. Tõrgete või küsimuste tekkides võta ühendust klassijuhataja või õppealajuhatajaga!
  • – Reisimise vajadust ja võimalikke tagajärgi kaalu äärmiselt hoolikalt!
  • – Seltskonnas viibides ära kaota koroonaviiruse suhtes valvsust. Vabal ajal kohtu sõpradega pigem vabas õhus.
  • – Maga piisavalt, toitu tervislikult, hoia üleval iseenda ja sõprade tuju, et tugevdada immuunsüsteemi!

Rohkem infot loe aadressilt https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

Peter Pedak, koolijuht

Angelika Portsmuth, hoolekogu esimees