Õpilaste teadustööde riiklikul konkursil osalesid edukalt mitmed lütseumlased.

Gümnaasiumiastmes sai I preemia Elisa Monticelli (12.b) töö „Tallinn Prantsuse Lütseumi sega- või mitteeesti perekonnast pärit noorte rahvuslik identiteet ja kooli mõju sellele“ eest (juhendaja õp Peeter Tammeveski, keda tunnustati ka riiklikult). Samuti võitis Elisa kolm eriauhinda – Tallinna Ülikoolilt, Eesti Psühholoogide Liidult ja Eesti Rahva Muuseumilt – ning kutse rahvusvahelisele noorte teadusfoorumile Londonis.

II preemia laureaat on Hana Geara (12.b) töö „Hõbegeeni pärandumine eesti tõugu hobuse genofondis ja avaldumine fenotüübis „Hõbemust““ eest (juhendaja õp Sirje Tekko). Hana sai ka austava ülesande esindada Eestit Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil Sofias, mis toimub septembris 2019.

Siseministeeriumi eriauhinna sai Helena Eglit (12.a) töö „Noorte iseradikaliseerumine internetis“ eest (juhendaja õp Liis Reier). Eesti Kultuurkapitali eriauhinna ja Eesti Rahva Muuseumi eriauhinna pälvis Hanna Jänes (12.b) töö „Pühalepa kihelkonna neiu rahvarõivakomplekti taastamine“ eest (juhendaja õp Kristiina Siig).

Kiitust ja tänu väärivad ka teised teadusfestivalil osalenud lütseumlased Johannes Matsulevitš (juhendaja õp Tekko), Anett Pärismaa (juhendaja õp Reier) ja Aleks Tammiksaar (juhendaja õp Küüsmaa).

Palju õnne!

Täpsem info siin.