6.veebruaril olid rahvusooperisse Estonia kutsutud muusikaõpetajad üle kogu Eesti. Kooli ja teatri ideaalse koostöö üle vahetasid õpetajatega mõtteid direktor Peter Pedak ja eluaegne estoonlane Arne Mikk. Jagati „saladusi“, kuidas valida lastele vaatamiseks õige teos, kuidas koolis teatrikülastuseks valmistuda, kuidas luua muusikateatrist süsteemne pilt võrdluste kaudu (kui igal aastal vaadata vähemalt ühte ooperit ja ühte balletti, jõuab kooliajaga omandada nii klassika kui ka nüüdiskunsti, nii tõsised kui ka koomilised žanrid). Rõhutati, kui oluline on pakkuda lastele parimat (et neid mitte keskpärasusega kogu eluks ära mürgitada). Vähetähtis pole ka harjumine ooperimaja miljöö, riietuse, garderoobi-, saali- ja puhvetikultuuriga. Kokkuvõtvalt: muusikateatri sõbraks saab inimene üksteist võimendavate asjaolude – kodu, kool ja kaaslased – õnneliku kokkusattumisega.