28. aprillil 2017 premeeriti õpilaste teadustööde riikliku konkursi võitjaid. TPL-i abituriendid pälvisid rohkesti eripreemiaid:

Mati Lepikson (XIIa, “Tallinna Prantsuse Lütseumi 3.–5. klasside õpilaste eluviisi uuring”) – sotsiaalministeeriumi eripreemia;

Hedvig Haarde (XIIa, “Järva-Jaani kihelkonna neiu rahvarõivakomplekti valmistamine”) – Eesti Kultuurkapitali eripreemia; Eesti rahva muuseumi eripreemia;

Hartvig Tooming (XIIb, “Tumeenergia mõju galaktikaparvede massi määramisele viriaalmeetodiga”) – Eesti Füüsika Seltsi eripreemia, Ajakirja Horisont auhindEesti Teaduste Akadeemia realia eripreemiaEnergia Avastuskeskuse auhindTartu observatooriumi eripreemia;

Anna Helena Ursula Allvee (XIIb, “Autistlikud lapsed: erinevused ja sarnasused võrreldes arenguhäiretega lastega”) – rakenduspsühholoogia eriauhind, TLÜ haridusteaduste instituudi eripreemia.

Täpsemalt loe siit ; kõigi tööde kokkuvõtteid saad lugeda siit .

Tublilt esinesid teadusfestivalil oma projektitööga Anni Ruth Aavik ja Gabriela Turkin (VIa).

Õnnitleme preemiasaajaid ja kõiki teisi teadusfestivali kogemuse saanud õpilasi ja nende juhendajaid!

365539hdde3t24

Õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimad 2017. Autor: Sven Tupits (Novaator )