Maria Paavel

Õpilasesinduse president
XI B klass
oe@tpl.edu.ee

Tallinna Prantsuse Lütseumi õpilasesindus on seltskond aktiivseid lütseumlasi, kelle eesmärk on kaasata õpilasi rohkem kooliasjadesse, et õpilaste hääl oleks kuuldav. Lütseumi õpilasesindus toimib loomulikult demokraatlikel alustel – õpilased valivad nii presidendi, liikmed kui oma ülesanded organisatsioonis.

Õpilasesinduse liikmeks saavad astuda 8.-12. klassi õpilased. Kui sa oled aktiivne ning pealehakkaja, siis ootame sind liituma! See on võimalus viia ellu oma ideid, õppida tundma koolikaaslasi ning arendada koostöö- ja juhtimisvõimet.

Meie missiooniks on muuta kool õpilastele meeldivamaks ning hubasemaks paigaks, et kõik hommikuti naerulsui kooliuksest sisse astuda saaksid.

Ürituste ja tegemistega proovime rasketesse koolipäevadesse tuua juurde rõõmu, maandada pingeid ning hoida koolivaimu nii noortes kui vanemates lütseumlastes.

Kui viga näed laita, tahad midagi kooli heaks ära teha või tunned, et üritusi võiks olla rohkem, siis anna sellest meile teada aadressil oe@tpl.edu.ee või ühine meiega – ehk tule ja aita!

Teie õpilasesindus
Probi estote per totam vitam!

Õpilasesinduse koosseis 2023/2024. õppeaastal

Meediatoimetuse juht
XII A klass
airdulycee@gmail.com

Meediatoimetusse kuuluvad meediahuvidega õpilased, kelle eesmärk on lütseumlasi ühendada. 2013. aastal ilmunud koolilehe L’Air du Lycée esimesest numbrist võis lugeda: „Värske tuulehoona keset kontrolltööde ja hinnete parandamise sumbunud lehka ilmub teie ette talvine koolileht.“ 2013. aastaga võrreldes on meie portfelli lisandunud küll muid meediaplatvorme, ent missioon koolielu elavdada on jäänud samaks.

Anname endiselt välja kooli ajalehte L’Air du Lycée, hoiame käigus blogi ja kajastame koolielu Tallinna Prantsuse Lütseumi Instagrami ning Les nouvelles du Lycée Facebooki kontol. Ootame endaga liituma kõiki 6.–12. klassis õppivaid lütseumlasi, kes soovivad panustada kooliellu ning arendada oma kirjutamis-, disainimis-, korraldus- ja koostööoskuseid.

Kui tunned, et soovid ühineda meediatoimetusega, panustada kooliellu oma loominguga või tõstatada mõne olulise teema, siis kirjuta meiliaadressil airdulycee@gmail.com.

Meediatoimetuse koosseis 2023/2024. õppeaastal

Meediatoimetuse juhtStella Jänes (XII A)
Meediatoimetuse sotsiaalmeedia juhtMari Ann Marran (XI A)
Meediatoimetuse blogimeeskonna juhtLiisa Kunsing (XII B)