Võistlusalad

VI olümpiapäeva minimaratoni võitjad 18.09.2020

V olümpiapäeva minimaratoni võitjad 08.06.2018

IV olümpiapäeva minimaratoni võitjad 01.06.2016

Enne 2016. aastat pole tulemusi salvestatud.

2020. AASTA OLÜMPIAMÄNGUDE VÕISTLUSALADE KIRJELDUS

Esimesed kaks ala toimuvad kõikidele (II – VI) klassidele korraga:

Ringteatejooksus on kaks starti – tüdrukute ja poiste jooks.

Hüpitshüplemises on korraga hüppamas kõikide klasside tüdrukute ja poiste võistkonnad.

Igal alal toimub võistkondlik mõõduvõtt eelkõige paralleelklassiga.

*Ringteatejooks.

Start on tüdrukutele ja poistele eraldi. Võistkonnas on 5 õpilast! Staadioniringil on 4 jooksuetappi (70 – 80 m) ja neli teatevahetust, kus teatepulk antakse edasi järgmise etapi jooksjale. Kõigil viiel jooksjal tuleb läbida teatepulgaga kõik 4 etappi, kokku terve ring (300 m).

*Hüpitshüppamine.

Võistlevad korraga kõikide klasside eraldi poiste ja tüdrukute 6-liikmelised võistkonnad. Võistluses on lubatud hüpata ainult kaks jalga koos (sulghüpetega, tempo valib iga hüppaja ise) . Kohtuniku stardi peale alustab hüppamist esimene võistleja ning hüppab seni, kuni tuleb aps või enam ei jaksa (kui aps tuleb enne, kui pole veel kordagi üle nööri hüpanud, võib alustada uuesti). Seejärel jätkab teine võistleja, siis kolmas jne kuni viimase, kaheksanda võistlejani. Võidupunkti saab klass, kes  hüppab paraleelklassist kauem.

Järgnevad staadionialad läbivad kõikide vanuste paralleelklassid korraga ringsüsteemis vastavalt ajakavale. Ajakava tabel on klassijuhataja käes.

Igal alal tuleb  välja panna klassi võistkond vastavalt ala kirjeldusele.

*Köievedu

Võistlus toimub tüdrukutele ja poistele eraldi. Võistkonnas 8 õpilast. Paralleelide vahelise võitja selgitamiseks on kolmest tõmbamisest vaja võita kaks.

*Ohtlik tsoon

Võistkonnas 8 õpilast (4 tüdrukut ja 4 poissi). Väljakul on ca 30 m pikkune tähistatud ala (ohtlik tsoon), mis tuleb  ületada 8-liikmelisel võistkonnal korraga kasutades ainult antud abivahendeid (näit erineva suurusega rõngad, lauajupp vm). Vahendilt maha- või väljaastumise korral tuleb  võistkonnal alustada tsooni ületamist algusest. Kiirem on parem!

*Jalgpallipenaltid

Võistkonnas 10 õpilast (5 tüdrukut ja 5 poissi).

5 minuti jooksul lüüakse järjekorras 8 m kauguselt jalgpalliväravasse penalteid (täpsuslööke läbi olümpiarõngaste). Väravas ei ole väravavahti! Rõngaid läbinud pall toob võistkonnale punkti.  Enam palle läbi röngaste löönud võistkond võidab.

*Pendelteatejooks ja kaikaslaalom

Võistkonnas on 16 õpilast (8 tüdrukut ja 8 poissi).

Jooks toimub pendelteatejooksu põhimõttel, kus ca 30 m distantsi ühel pool seisavad kolonnis tüdrukud ja teisel pool poisid.

Esimeses osas võistlusmängust tuleb kõigil joosta teatepulgaga, läbida distantsil olev postidest slaalomirada ning anda teatepulk teises otsas ootavale võistlejale.

Teises pool võistlusest tuleb mängu kaigas (ca 2-3 m pikkune kepp või latt), millest võtavad kinni (pealthoides enda ees) neli esimest võistlejat ja läbivad käsi kaikast lahti laskmata ja slaalomiposte maha ajamata sama distantsi uuesti ning annavad kaika teisel pool ootavale nelikule, kes kordab distantsi vastupidises suunas. Kaikaslaalom läbitakse võistkonna peale kokku neljal korral (kokku kõik 16 võistlejat). Osavam on kiirem ja kiirem on parem!

*Täpsusvisked rõngastesse

Võistkonnas 10 õpilast (5 poissi ja 5 tüdrukut). Võistlejail tuleb järjekorras sooritada vise maapinnal olevatesse rõngastesse, eri värvi ja erinevatel kaugusel olevate rõngaste tabamine  annab erinevalt punkte. Visatakse 3 vooru (tennis-, korv- ja topispalliga).

Individuaalne võistlusala, kus võistlevad ühe vanuse poisid ja tüdrukud eraldi.

*Minimaraton

Kohustuslik individuaalne ligi 1 km pikkune jooksudistants kõikidele algklasside õpilastele, kus igaühel on valida, kas läheb rajale võistlema olümpiavõidu nimel või läbib raja endale sobivas tempos tervisejooksu tehes.

Stardipaik on Snelli tiigi ääres, finiš staadionil.

Iga vanuse tüdrukutele ja poistele on eraldi start.

*Õpetajate ja lapsevanemate kepikõnd/maraton

Distants  ca 1 km (laste minimaratoni rada).

Start pärast kõiki laste jookse.

Klass (täht A või B), kust on stardis enam lapsevanemaid, pälvib koondarvestuse lisapunkti.