TPLi olümpiamängude ajalugu

Lütseumi olümpiamängude sünnilugu

Kui 2007. aastal valmis uus Schnelli staadion, avardas see võimalusi tundide läbiviimiseks ning andis julgust ja inspiratsiooni midagi suuremat ette võtta.

Kooliolümpiamängud olid selleks ajaks Eestimaal üsna populaarseks saanud. Eesti Olümpiaakadeemia – organisatsioon, mis olümpialiikumist Eestis populariseerib – innustas meidki oma kooli olümpiamänge ette võtma. Terve kooli jaoks tundus „suutäis” liiga suur, seega otsustaime esialgu olümpiapisikut süstida väikese maja õpilastesse. Lisaks sportimisele annab olümpiateema võimaluse end harida ja tutvuda osaga maailma kultuuriloost – olümpiaajalooga antiikaja olümpiamängudest alates.

Algklasside I olümpiapäev toimus 1. juunil 2010. aastal. Kuna kõik pidi toimuma olümpiamängudele omaste tavade ja reeglite järgi, oli ettevalmistusperiood pingeline. Kaunis suveilm ja olümpialased aitasid aga ettevõtmise õnnestumisele kaasa. Mängude lõppedes jäi direktor Lauri Leesi sõnavõtust kõlama mõte, et kooliolümpiamängudest võiks saada meie koolis traditsioon. Seda mõtet püüamegi järgida iga kahe aasta tagant, kui maailmas toimuvad suve- või taliolümpiamängud.

Algklasside olümpiapäevad on toimunud:
2010 – 1. olümpiapäev
2012 – 2. olümpiapäev
2014 – 3. olümpiapäev
1. juunil 2016 toimus Snelli staadionil 4. algklasside olümpiapäev.
8. juunil 2018 toimub Snelli staadionil juba 5. algklasside olümpiapäev.