Kusti

Kusti lugu

kusti2012. aastaks oli meie olümpiaidee arenenud sedavõrd, et ilma maskotita oli midagi nagu puudu. Olümpiaajalugu tunneb hulganisti maskotte, nii loomariigist kui ka ulmevaldkonnast pärit tegelasi, kes kõik on mingil moel korraldajamaaga seotud ning võimelised mõnel kavas oleval spordialal sümboolselt kaasa lööma.

14 aastat vapralt oma kohustusi täitnud ja 2011. aasta kevadel meie hulgast lahkunud koolikoer Kusti sobis TPL-i olümpiapäeva maskotiks imeliselt ja nii korraldatigi kavandikonkurss, et koerake meie kooliellu tagasi tuua. IX A klassis õppinud Laura Kõrsmaa joonistus oli päris Kustiga kõige sarnasem ja tema kavandi teostamine tundus kõige realistlikum.

Nukuteatri kunstniku Krista Nordeni töö tulemusena valminud Kustit teavad ja tunnevad kõik praegused lütseumlased, sest olümpiamaskotist sai hoopis kooli sümbol, kes ei puudu üheltki tähtsamalt algklasside ürituselt.