Olümpia

KOOLIOLÜMPIAMÄNGUD TPLs 2018

Käesolev 2018. aasta on olümpia-aasta (talimängud Koreas), mida lütseum tähistab juba viiendat korda algklasside olümpiapäevaga. Seekord kannab sportlik päev nime „Me mängime olümpiamänge”.

Spordipidu toimub 8. juunil 2018 kell 10.00 – 15.00 Snelli staadionil.

Sisult on meie olümpiamängude mängimine sarnane päris olümpiaga, ainult riikide asemel on osavõtjateks väikese maja I – V klassid ning kõik tseremooniad ja võistlusalad toimuvad ühe päevaga.

Meie mängud algavad rongkäigu ja avatseremooniaga, millele järgnevad spordivõistlused. Kavas on üks individuaalala – minimaraton, mille peavad läbima kõik osavõtjad, ning viis võistkondlikku võistlust, kus igaühel on kohustus ja võimalus valida endale sobivaimad spordialad, milles oma klassi esindada. Lisaks maratonile peaks igaüks kaasa lööma vähemalt kahel alal oma klassi võistkonnas. Alade kirjeldust ja ajakava saab lugeda lehte pisut allapoole kerides.

Kaasa lööma on oodatud ka lapsevanemad ja õpetajad, kelle minimaratoni start on kavas kell 14.00. Võistkonna olemaolul võivad ka täiskasvanud proovida oma osavust mõnel sobival võistkondlikul staadionialal. Klass, kust osaleb kõige rohkem lapsevanemaid, väärib lisaauhinda!

Meie olümpial on kõige tähtsam võimalikult palju osaleda ja hästi võistelda nii enda kui oma klassi eest!

Kasutagem klasside eristamiseks olümpiarõngaste viit värvi:

I klassid – kollast;

II klassid – punast;

III klassid – rohelist;

IV klassid – sinist;

V klassid – musta.

See, mil moel klass teistest eristub (särgid, mütsid, kaelarätikud vm), on iga klassi enda nuputada (lapsed, õpetajad, lapsevanemad!). Peomeeleolu lisab kindlasti see kui võistlejate ergutamiseks meisterdate lippe, loosungeid, maskotte vm.

Võistlusalad.

Kooliolümpia ajakava.

08.06.2018 olümpiapäeva pildid leiad siit.

Olümpiapäeva pildistas üles Ralf Nicholas Nöör (9.a).

Kooliolümpiamänge tutvustav video 2016. aastast.