Alustame blogis pisikese seeriaga, kus külastame, tutvustame ja hindame TPLile lähedal paiknevaid toidukohti, mis paljudel õpilastel siiani kahe silma vahele on jäänud, ent mis oma hõrgutavate roogade ja (rohkem või vähem) taskukohaste hindadega kindlasti külaskäiku väärivad. Teie ees on Cremeria, selle seeria esimene!

Nii mõnigi lütseumlane, kes piisavalt tihti trammi, bussi või mõne muu transpordivahendiga Tondi poolt kesklinna sõidab, on kindlasti ühel või teisel korral juhtunud nägema, et enne Kosmose peatust kõrgub ristmiku keskel üks kollane maja, mille seinal helendab silt “Cremeria”.

Emma Lotta Kiviberg ja Ingrid Saarepuu (XI B) uurisid ühel vihmasel reedel pärast kooli, mis see salapärane Cremeria täpsemalt on ja kas seal ka midagi taskukohast (mõistliku hinnaga) süüa saab.

Screen Shot 2017-04-17 at 20.30.06

Internetis eeltööd tehes selgub, et itaaliapärane nimesilt ei ole pelgalt esteetilise funktsiooniga: tegemist on tõesti Itaalia toitu pakkuva kohvikuga. Iseseisvalt kohale jõudmiseks tuleb Hariduse 3 hoone juurest liikuda umbes 300 meetrit Kosmose bussipeatuse suunas, hoides pisut paremale. Kohviku interjööris ei ole ühtki ülemäära silmatorkavat joont: sisustus on mugav ja hubane. Tuleb aga tunnistada, et tegu on tõepoolest väikse kohvikuga ning väga suurt seltskonda sinna istuma ei mahugi.

Menüüs on taskukohaste hindadega valik ning taimetoitlasedki saavad kõhu täis (veganitel läheb kahjuks veidi raskeks). Pakutakse pitsat, lasanjet, itaaliapäraseid salateid ja kuulsaid magustoite, nii et kõhu võib täis saada mõne euroga, kuid pole raske ka kogu rahakoti sisu ära kulutada. Söögimenüü kõrval ei kahvata ka joogivalik: tõelised Itaalias valmistatud limonaadid ning Itaalia eri regioonidele iseloomulik kohvisortiment on suurepärased maitseelamused nii omaette kui ka pearoa või magustoidu kõrvale. Peale selle on külastajail huvi korral võimalik jälgida, kuidas õige Itaalia toidukunst üldse käib, sest imemaitsvad pitsad ja pastad valmivad pisikese kohviku leti taga.

Cremeria kokk

Meie tellisime loomulikult seda kõige itaaliapärasemat – pitsat. Funghi ja Prosciutto pitsad kadusid ülikiiresti kõhtu ning julgeme neid soojalt ka kõigile teile soovitada: need valmisid meie silme all värskest toorainest ning olid üllatavalt maitseküllased ja lubatult itaaliapärased. Jäime veel pikaks ajaks kohvikusse istuma ning kokk (pildil) pakkus meile lahkelt maitsmiseks šokolaadist jäätisekreemi. Muidugi võis see olla puhtalt tingitud asjaolust, et me liiga valjul häälel rääkisime ja kokk soovis, et me pisut tasasemalt muljetaksime.

Cremeria pakkus meile kõike, mida ootasime: maitsev Itaalia toit, mõnus atmosfäär ja soe tuba, kus vihma lõppu oodata. Kindlasti soovitame kõigil näljastel kohviku poole suunduda ning omal käel kaeda, kuidas isuäratavad road Itaaliast pärit koka käte all valmivad. Suhtlus käib Cremerias inglise keeles, mistõttu tuleb kindlasti eelnevalt meelde tuletada erinevad viisakusväljendid, et mitte endast kultuurivaese inimese muljet jätta. Või mis veel parem, ehk oskate isegi paar sõna itaalia keeles kosta!