Kindlasti ei tule enam kellelegi uudiseks, et 10.-14. veebruaril toimub koolis stiilinädal, mille auhinnaks on õppetundidest vaba päev, mis tuleb asendada klassil mõne ühise õppereisi või kultuurse tegevusega. Selle jaoks tuleb aga igal klassil nädala jooksul võistlustel osalemisega punkte koguda ning enim punkte kogunud klass on võitja. 

Lisaks tuleb nädala jooksul igal klassil valmistada fotolavastus ühest maalist või teosest, mis esindab mõnda nädala jooksul toimuvat stiili ning see tuleb hiljemalt neljapäeva, 13. veebruari õhtuks saata Anette Mäletjärve meiliaadressile anette.maletjarv@gmail.com. Parima pildi teinud klass saab lausa 5 punkti. Teost hindab spetsiaalselt stiilinädala jaoks kokku pandud žürii ning ainsaks piiranguks on see, et arvutis töödelda pilte ei või. Kõige säravamate kostüümide autoritele jagatakse ka väikseid auhindu nii žürii kui ka eraldi facebooki like’imiste põhjal ning iga võitja toob ka enda klassile 1 punkti

Züriisse kuuluvad igal aastal stiilinädalal aktiivselt osalenud õpetaja Küüsmaa, vilistlane Johanna Nisu, õpetaja Reier ning esindaja väiksest majast.

Esmaspäeval, mille teemaks on Antiik(s)kul(p)tuuri elustamine, saavad igast klassist 2 meessoost isikut jõudu proovida olümpial, mille avab esimesel vahetunnil õpetaja Küüsmaa. Rammu saab katsuda 2., 5. ja 6. vahetunnil nii kaarikusõidus, trepijooksus, kuulitõukes kui ka odaviskes. Iga ala võitja toob oma klassile ühe punkti. Neidudel (ja soovi korral ka poistel) on võimalik 2. ja 4. kunstiklassis voolida  skulptuuri ühest lütseumi õpetajast ja žürii poolt valitud parima skulptuuri autori klass saab punkti. Kokku on sel päeval seega jagada 5 punkti.

Teisipäeval, mille teemaks on Unistus Indiast, võib terve päeva jooksul kaunistada end hennamaalinguga, 1. vahetunnil osaleda Linda Nõmmiku juhitud joogatunnis, 3. vahetunnil kuulata Liza Langa pajatusi taimetoitlusest ja 5. vahetunnil India tantsu vaadata. Päeval on koguda võimalik koguda ka 1 punkt, mille saab klass,  kelle toode on India turul kõige populaarsemaks osutunud. Kauba tuleb kell 8:00 viia IX B klassi Ursula Allvee kätte.
Kolmapäeval, mille teemaks on Ceci n’est pas un jour de surréalisme, tasub varem kooli tulla, sest tõotab tulla sürreaalne päev, mis võib paljudel pea sassi ajada. 0- korrusel võib vaadata Luis Bunueli ja Salvador Dali koostöös ilmunud lühifilmi „Andaluusia koer“ ning 2. korruselt võib osta erinevaid üllatavaid toite. Terve päeva jooksul on võimalik ka koolis asuvates erinevates joonistusnurkades oma unenägude või Ionesco dialoogide põhjal joonistada ning žürii arvates kõige sürreaalsema teose autori klass saab 1 punkti. Joonistus tuleb päeva lõpuks tuua 10 A klassi Anette Mäletjärve kätte. Lisaks on võimalik 8. tunni ajal kuulata IX B klassis Ursula Allvee loengut Sigmund Freudi kurikuulsate ja väga põnevate unenäo- ja alateadvusteooriate kohta.
Neljapäeva teemaks on Sotsialistliku tähe all ning 1 punkti on võimalik teenida mosaiikmõistatuse lahendamise võistlusel ning lausa 3 punkti valmistades varasemalt sotsrealistliku plakati, mille tuleb 13. veebruari hommikuks, kella kaheksaks klassi uksele riputada ning sedagi hindab žürii.
Reedel pole vaja kostüümiga kooli tulla, terve päeva valitseb romantiline õhkkond ning tegutseb ka Amor, kes vahendab armunute vahel kirjakesi. Õhtul toimub aga aulas stiilinädalat kokkuvõttev  Pariisi-hõnguline Toulouse-Lautreci aegne kabareeõhtu, kuhu ka vastava riietusega tulla.



NB! Seoses järgmisel päeval toimuva 1. klassi sisseastumiskatsetega ja neile eelnevate koristustöödega on ürituse ajal klassid lukus, kuid see-eest on võimalik aulas avatavates kohvikutes-restoranides mugavalt esinemiste vahel aega veeta.

-Anette Mäletjärv (XA)