Nagu kõik vanemad ja ehk ka osad nooremad lütseumlased teavad, on kohe-kohe käes traditsiooniline stiilinädal. Just nagu varemgi, jõuavad siia blogisse kuni selle nädala lõppemiseni igal päeval mõned näpunäited riietuste, aksessuaaride jms kohta.

Soovitused ja info on pärit kaheksanda klassi õpilaste koostatud referaatidest, tänasele postitusele pani aluse Celina Zivel (8B). Aitäh talle! Ehk – Idülliline Eesti Vabariik (20ndad-30ndad):

Meestemood:
Meeste riietus oli sel ajal üpris tavaline – klassikaline, lihtne ja mehelik. Ühiskondlikule maitsele vastas ülikonna asemel pigem smoking, ka torukübar (silinder)  asendus aegamööda pehme viltkübaraga. Hukkamõistetav oli pea kiilaks ajada, edevamad mehed vajutasid enne kodunt lahkumist vaseliiniga lausa kerged lained juustesse.
Lühidalt: klassikaline, lihtne, mehelik: tumedad riided, smoking, viltkübarad

Naistemood:

Sel ajal oli naiste elu moto “elupõletamine“. Üleüldine kurblik eneseväljendus asendas arusaamaga, et noorena tuleb elult võtta kõik, mis võtta annab. Trotsiti kõiki tavasid: meigiti end avalikult, suitsetati (viimane neist küll Lütseumi tavadega ei sobi). Uueks trendiks sai lühike soeng. Armastati kanda edevaid aksessuaare. Kõrvalejäetud korseti asendas vabalt langev särkkleit. Niisamuti hakkasid naised rohkem kandma meeste riideid – pükse, pintsakut, ülikonda. Moes olid sügavalt pähe surutud pottkübar, nööbitavad kingad ning alt laienevad kontsad.
Lühidalt: tugev meik, lühike soeng, pottkübarad, mehelik riietus, särkkleidid, nööbitavad või alt laieneva kontsaga kingad

Ja neile, kes veel ei ole kursis Stiilinädala teemadega, siis:

Esmaspäev: 20ndate ja 30ndate idülliline Eesti Wabariik
Teisipäev: II maailmasõja ajal ja järel
Kolmapäev: Hipid ja kuldsed 60ndad
Neljapäev: Disko pole oluline, punk on põhiline?
Reede: Publiku lemmik- unine hommik pidžaama ja sussidega

NB! Kõigile, kes teemaga lähedalt tutvuda tahaksid:

Ürituse event ka siin: http://www.facebook.com/events/121443451367471/?fref=ts
Olge mõnusad ning toredat sorimist enda ja oma vanemate-vanavanemate riidekappides!

Liina Hints (VIIA)