1. märtsil toimus Lauluväljaku Klaassaalis moekas disainivõistlus, millest võttis osa kuraditosina jagu noori moeloojaid.
Kell 7 õhtul hakkas toimumiskohta kogunema sadu pealtvaatajaid, keda juba uksel tervitati ja pardale kutsuti. Pärast jopede, mantlite ja kasukate usaldamist garderoobihoidjate kätte võis edasi suunduda teise korruse saali (muidugi pärast pileti esitamist), kus paiknesid poodiumid ja ridade viisi toole vaatajate jaoks. Ometigi oli üritusel niivõrd palju moehuvilisi, et istekohti kõigile ei jätkunudki. Kui vaatajatele oli tehtud hoiatus (“Kinnitage turvavööd!”) ja soovitud head lendu (kuigi mitte ilma turbulentsita), said lava enda käsutusse lennukate ideedega disainerid. Esimeste modellide poodiumile astudes hakkasid sähvima kaamerate välgud ja ei lakanud seda tegemast viimase modelli lahkumiseni.
Meiegi kool oli väärikalt esindatud lausa nelja kollektsiooniga, millest üks oli valminud kaastöös Vanalinna Hariduskolleegiumi disaineriga.
Kollektsioonide arvukuse tõttu tehti nende vahele ka paus, mille jooksul oli võimalik osta koogikesi, muffineid ja erinevaid kokteile, mida ostjate silme all kohapeal valmis segati. Samal ajal võis juba ka anda oma hääle lemmikdisainerile ja tema loomingule, et hiljem välja selgitada publiku lemmik. Pärast poodiumi tühjaksjäämist alustas žürii võitjate valimist ning lavale astus bänd Frankie Animal, kes hoolitses tantsulise ja meeleoluka õhkkonna eest.
Žürii tahtel sai võitjaks Getter Neetar 21. koolist, kes pälvis ka publiku lemmiku auhinna.
Tegu oli igati hästi veedetud esimese kevadkuude õhtuga ning üritus toimub ka järgmisel aastal. Jääme ootama!

Nastja Belkov (X A)

Lütseumi moeloojate kollektsoonid

Autor Ann Merit Toiger (X B)

Autorid Miina Meeri Noot (X B) ja Kertu Kivisik (VHK)