Moelennuk 2017 stardib peagi. Promoklipi valmimisest kirjutab eelmise aasta Moelennuki korraldaja ja lütseumi abiturient Liisa Kivirähk (XII A).

Päike on juba loojunud, kui Moelennuki meeskond alustab promoklipi ettevalmistusi. Kohvikusse on kogunenud hulk asjaosalisi. Kohal on meikar, fotograaf, modellid ja korraldusmeeskond, kõik tegutsemisvalmis.

Algab kiire sebimine: ühes nurgas valmistatakse modelle ette, teises nurgas peavad Moelennuki korraldajad Iris, Kristina, Alexsandra, Kaisa, Anett ja Ramona nõu, kuidas 2017. aasta Moelennuki promoklipp peaks välja nägema. Plaanid on suured, ootused kõrged. Kaasas on tossumasin, oranž pigmendipulber ning võrksukad.

Selleaastase Moelennuki teema on Abundance, mida korraldajad tõlgivad kui rohkus või küllus. Iris, üks kuuest peakorraldajast, ütleb, et teemavalikuks andis inspiratsooni eelmise aasta võitja Mirjam Kalmanni kollektsioon “Next Exit”, mis mõjus värskendavalt oma külluslikkuse, julgete värvide ning lõigete valikuga.

Ka 2017. aasta Moelennuki disainerid on välja kuulutatud. Kaisa, Anett ja Ramona ütlevad, et kollektsioonide valimine oli siiamaani üks põnevamatest hetkedest korraldamisprotsessis. Tüdrukud uhkustavad, et sel aastal saadeti rekordarv kavandeid, seega valitud said tõesti parimad. “Kui kollektsioonid on sama lahedad kui saadetud kavandid, siis on ikka väga kõrge tasemega Moelennukit oodata,” lisab Ramona.

Ka promoklipi filmimist on kaua oodatud ning ettevalmistatud. Modellid Ingel-Kristen, Anette ja Lauren meigitakse ning riietatakse meeste ülikondadesse ja võrksukkadesse. Et filmimine toimub jaanuarikuus ning õues, viiakse poolpaljad modellid võtteplatsile fotograaf Taavi soojas autos.

Võtteplats, Pirita velodroom, on täis ametis valgus- ja videomeistreid. Üles on pandud valgustid, mõned punase või rohelise filtriga. Alguses toimub paar elektrikatkestust, ent lõpuks ollakse valmis filmima. Tööle pannakse tossumasin ning avatakse oranž pigment.

Rõõmuhüüe, kui elekter õnnestus tagasi tuua

Modellid asetatakse paika, tiritakse veel jalanõudki jalast. Pigmendipulbrit loobitakse hoolsalt igas suunas, nii et Pirita velodroom kattub õrna oranži tolmukihiga.

Modellid kuulavad filmijate käsklusi ning soovitusi

Ehkki õues on miinuskraadid, ei ole kuulda külma ilma üle nurisemist, sest Moelennuki nimel ollakse nõus nii mõndagi ohvriks tooma. Tuju hoiab üleval ka korraldustiim, kes lõbustab modelle ning jälgib filmijate ja fotograafi tööd.

Lütseumi abiturient Ingel külma käes lõdisemas

Lõpuks on kõik kaamerad täis väärtuslikke videoklippe ning fotosid. Modellid lähevad dušši alla pesema ning filmijad asju pakkima. Suur töö on tehtud.

Korraldajad on tulemuse üle õnnelikud. Kaisa ja Anett ütlevad, et põnev on vaadata, kuidas kunagised abstraktsed ideed realiseeruvad ning lõpuks niivõrd laheda kuju omandavad. Siis on uhke tunne küll.

Moelennuki korraldajad proovisid ka modellitööd

Võib tekkida küsimus, miks kogu seda sebimist vaja on. Moelennuk on aga kõikide tüdrukute jaoks niivõrd eriline ja südamelähedane projekt, et selle nimel ollaksegi valmis pingutama. Korraldajatel on ka tugev missioonitunne. “Tahame noortele anda võimaluse oma loomingut publikuga jagada ja saada professionaalidelt tunnustust,” ütleb Alexsandra. Kaisa lisab, et Moelennuk ühendab mitme kooli jõud ning on laiahaardelisem kui teised Tallinnas toimuvad koolinoorte moe-show’d.

Lisaks on kõik tiimiliikmed ühel meelel, et Moelennuki korraldamine on suurepärane võimalus end arendada, saada uusi tutvusi ning näha moemaailma telgitaguseid.

2017. aastal tõuseb Moelennuk juba seitsmendat korda lendu. Eelmiste aastate korraldajad on tõstnud lati kõrgele, ent ka 2017. aastal on plaanis lennata sama võimsalt, kui mitte võimsamalt.

2017. aasta Moelennuk toimub 14. aprill kell 19.00 Telliskivi Punases saalis.
Moelennuki piletiinfo leiad sotsiaalmeediast!
Vaata ise:
Instagram, Snapchat, Twitter, Facebook: @moelennuk