Jäätunud Vaimud ehk Tartu Rahu 2012

February 2, 2012
Kristofer Turmen
    “Kui miski toimub põranda all, siis on kuidagi eriti romantiline” (Lippus)
Tervitused kõigile, kes pole veel lõplikult ära külmunud, ja ilusat Tartu Rahulepingu aastapäeva! 
    Eeldatavasti nii mõnigi teab, et Tartu Rahu tähistamiseks toimub igal aastal pisike G5 koolide kokkusaamine mälestamaks Vabadussõjas langenuid ning rõõmustamaks meie oma riigi olemasolu üle. Ka täna leidis vastav üritus aset ning Lütseumit käisid esindamas Elsbeth Hanna Aarsalu, Hannes Käsper, Patrick Pihelgas ja Ann-Kristin Kruuk, lippu kandis härra Käsper.
    Vast kuluksid ära ka meie käigu pisidetailid? 
   Lahkusime 11 paiku koolist mantlid seljas ja vaim valmis. Õues kadus ilmselgelt kogu valmispandud vaim, sest külm tahtis juba kooli ees meid maha murda. Olime võimsad, jõudsime Reaalkooli. Seal kulus küllaltki kaua aega ootamise peale, kuid saime ka väga meeldiva üllatuse osaliseks. Nimelt ilmus meie juurde lahke proua Muusa Nõlvak, Reaali valvur-administraator, ning pakkus meile teed otse õpetajate toast. Tõigi siis tassid kuuma teega, andis ka suhkrut ning küttis sellega meid nii füüsiliselt kui vaimselt üles. 
    Lõpuks otsustasid korraldajad üritusega alustada ning järgnes umbes 15 minutit sammumist, paigalseismist ja kõne kuulamist. Üritus lõppes, koolis pakuti veel teed, millest viisakalt keeldusime, et mitte aega raisata, ning mõne aja pärast olimegi taas kooli jõudnud.
    Kokkuvõttes oli tegu üsna toreda sündmusega, kuid väheke mugavam oleks olnud, kui poleks pidanud kinni hoidma külmast murduvat nina.
Kuna iga postitusega võiks ka midagi tarka kaasneda, saate väljavõtte Vikipeediast, et tutvuda lähemalt Tartu Rahuga.

“Tartu rahuleping on 2.veebruaril 1920 Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel Tartus sõlmitud rahvusvaheline leping, millega lõpetati Vabadussõda, määrati Eesti idapiir ning Nõukogude Venemaa tunnustas Eesti Vabariigi iseseisvust. Eesti esindajad läbirääkimistel olid Jaan Poska ja kindral Jaan Soots.”        

Minu poolt kõik, püsige terved!    

                      
 -Patrick Pihelgas (XI A klass)