Gümnaasiumi kevadball 2017

April 8, 2017
Johanna-Elizabeth Rannik

Sel aastal pandi märtsile punkt iga-aastase gümnaasiumi kevadballiga. Inspiratsiooni võeti idamaadest, mida reetis ka ürituse nimi, „Le Bal Oriental”. Õhtu sai ametliku alguse veidi pärast kella seitset, kui abituriendid olid saali sisenenud ja õhtujuhid kõiki avavalsile palusid.

Saali astudes püüdsid pilku punased ja valged paberlaternad ning leidlikult lakke riputatud punane kangas andis kogu ruumile huvitava kuma. Koridore ilmestasid bambuseoksad ja traditsiooniline fotosein oli läbinud idamaise muutuse. Pauside ajal suunduti suupistelaudade juurde, kus ootas ees meeldivalt mitmekesine ja ebatavaline valik – kõigile midagi. Pärast pause lahutasid meelt mustkunstnik (ja lütseumi vilistlane) Charlekas ja ETA tantsijad.

Mida pimedamaks väljas läks, seda õdusamaks muutus õhkkond saalis. Külaliste kohmetus kadus juba esimestel minutitel ja õhtu jooksul sai nii mõnigi tants selgemaks. Kõiki tantse saatis suurepärane bänd, kellega liitus vahepeal vilistlane Inga Tislar. Loomulikult ei puudunud ka perekonnavalss, mille fenomenist said hetkega aru needki, kes tantsuga varem tuttavad polnud. Kogu õhtu vältel oli võimalus hääletada balli kuninga ja kuninganna poolt, kelleks osutusid Sören Pruul (XII A) ja Diana Memberg (XII B). 

Õpilaste muljed ballist olid ülekaalukalt positiivsed:

„Atmosfäär oli väga tore, perekonnavalss meeldis.”

„Bänd on super!”

„Üllatusesinejad olid põnevad.”

„Hea teemavalik.”

„Tantsijaid on ilus vaadata.”

„Kogu seltskond oli väga meeldiv.”

„Porgandikooki soovitan kõigil võtta.”

„Hästi ilus kujundus.”

„Charleka tuvitrikk oli tore, dekoratsioonid ilusad ja atmosfäär väga hea.”

„Tegu oli minu esimese gümnaasiumi balliga ja mul on hea meel, et tulin. Meeldis otsus valida live muusika ja ka see, et kõik tantsisid.”

 

-Johanna Rannik (X B)