FILMIGALA 2012 – Noored rikuvad klassikat

May 2, 2012
Kristofer Turmen

Kes teab, kes ei tea, aga reedel, 27. aprillil toimus Sõpruse kinos filmigala, kus G5 koolide erinevatele klassidele anti ülesandeks vanade eesti filmide alusel midagi uuemat valmistada. Välisuksel võttis inimesi vastu kaks turvameest. Piletit tavapärasest kohast osta ei saanud, vaid pidi trepist üles ronima ning seal kinosaali ukse ees maksma sissepääsutasu 3 EURi. Raha eest pileteid küll ei saanud, kuid see eest märgistati kõigi kätele markeriga “F” mis loodetavasti “Filmigalat” tähistas. Kõik meie kooli inimesed olid ühte kokku kogunenud (neid oli kokku kõigest viis). Veidi oli aega suhelda ning seejärel keerati valgus maha ning õhtujuht viis sisse esimese filmi, mis saatuse või juhuse kombel sattus olema meie kooli XIIB klassi õpilase Tristan Rebase film, mida kahjuks näha ei saa, kui just pedagoog Mihhailovi või Tristani käest küsida. Järgnes veel palju rohkem ja vähem professionaalsemaid ning sisukamaid klippe. Iga filmi vahel rääkis enda arvamustest žürii, kuhu kuulusid Ivo Felt, Andres Kõpper ning Edith Sepp.

 Kui kõik linateosed vaadatud tehti väike paus, samal ajal mängis laval bänd “Tenfold Rabbit”, mille solist juhtus olema žüriiliige Andres Kõpper. Kes püsis kohal, kes jooksis ringi, kes ostis omale puhvetist keelepärast. Kui paus läbi, jagati kõigile filmitegijatele lilled ning diplomid ning seejärel asuti võitjaid autasustama. Kolmanda koha sai Gustav Adolfi Gümnaasiumi 12. klass, kelle romantilist sketši võite näha klikkides siia. Teise koha teenis Tallinna 21. kooli 11. klass. Selel masterpiece´i link on siin. Esimese koha ning ühtlasi Sony HD kaamera võitis närvekõditav, kõhedusttekitav klipp Tallinna Reaalkooli 11. klassi poolt. Nõrganärvilistel seda vaadata ei soovita. Meie kahjuks auhinnalist kohta ei saanud, kuid kui vanad filmitegijad lahkuvad, tulevad värsked peale ning ÜKSKORD ME VÕIDAME NIIKUINII!

Mauri Liiv (VIIIA)