2. mail rändasime koos teiste Eesti koolidega ajas 150 aastat tagasi ning mängisime läbi, mida mõtles ja tundis laulukoor, kes Tartusse esimesele üldlaulupeole sõitis. Rääkisime ärkamisajast, kuulasime tollaseid laule ja õppisime punuma sinipunavalget käepaela. Kes tunnis ei jõudnud paela lõpetada, saab õpetust siit: (PDF) (PDF)

Ajalehepoisid jooksid ringi vanaaegse lehega, mille olid koostanud 8. klasside õpilased ja kust saab lugeda kõike laulupeo ajaloost karskusseltsi kuulutuseni.

Söökla pakkus mulgi putru ja kama, elektri jõul pläriseva koolikella asemel kaikus kodune karjakell.

Selleks, et kõik oleks „täpselt nii nagu 150 aastat tagasi“, andis oma panuse ka vihm. Nii tollal kui ka nüüd esinesid pasunakoor, lauljad ja peakõneleja Jakob Hurt (Kert-Kaspar Kärema, 11.b klass) tugevas vihmasajus. Mõtlesime sellele, et palliplatsile kogunenud 700 pealine lütseumlaspere on ka arvuliselt võrreldav esimesel laulupeol osalenud 822 lauljaga.